Поиск

#Bookchallenge_ua: Скоро 80 лет Ивану Драчу

#Bookchallenge_ua: Скоро 80 лет Ивану Драчу

Светлый праздник

Текст: Buro 24/7

Эксперты рассказывают о значении творчества поэта для украинской литературы

Николай Славинский, писатель, глава Спілки письменників

Іван Драч – один з найвидатніших сучасних українських поетів. Великий інтелектуал, філософ, дерзновенний новатор, який від першої збірки "Соняшник" і до сьогодні предстає перед читачем завжди іншим, несподіваним, яскравим, неповторним. Це поет, який уміє поєднувати класичні набутки української літератури зі світовими, і вносити синтез суто національні риси. Водночас, Іван Драч поет іронічний, уміє пожартувати. Він говорить мовою і старшого, і молодшого покоління. Елегантний, уміє мислити на ходу та зачаровувати красунь.

 

Катерина Бабкина, поэт, писатель

Якби ви зараз не спитали, я ніколи би так і не замислилася, що не читала жодного тексту Івана Драча. Багато вартісних авторів з його покоління, такі як Симоненко чи Стус, не дожили до зараз. Краще тепер уже не думати, чому, а просто почитати Драчеві тексти при нагоді – так і зроблю.


Ростислав Семкив, литературовед, доцент Національного університету Києво-Могилянська Академія

Поява поезії Івана Драча у 1960-х була рівнозначна спалаху наднової зірки. Його збірка "Соняшник" (1962) не лише стала за короткий час суперпопулярною в колах любителів та знавців української поезії, але й засвідчила, що її рівень перебуває цілком у колі кращих світових зразків поетичної творчості. Сюрреалізм та іронія, що характеризують цю збірку, роблять її та всю ранню поезію Івана Драча актуальною й зараз. Не менш важливою є діяльність Драча-сценариста. Зокрема його сценарій фільму "Пропала грамота" за однойменною повістю Гоголя спричинився до постання одного із шедеврів українського кіно – фільму Бориса Івченка "Пропала грамота" з Іваном Миколайчуком у головній ролі. Важливою була також суспільно-політична діяльність Івана Драча в часі становлення української незалежності. З огляду на виняткову важливість руху шістдесятників та їх спротиву системі для розуміння сучасного стану в українській культурі, Іван Драч залишається вагомою постаттю для національної літератури та культури загалом.

Читайте также: Во Львове назвали книги года.