Поиск

5 лучших книг об эротической фотографии

5 лучших книг об эротической фотографии

Без табу

Текст: Buro 24/7

Выбор директора издательства "Основы" Даны Павлычко

Фотографічне зображення оголеного людського тіла уже понад 150 років залишається важливою для фотографів темою. Такі видавництва, як Taschen, Phaidon, Schirmer/Mosel, Stern, Rizzoli, уже давно публікують еротичну фотографію як важливу частину свого фотографічного надбання. У передчутті Ukrainian Erotic Photography, спільного проекту зі Школою фотографії Віктора Марущенка, мені спало на думку поділитися улюбленими книгами на цю тему.


Araki. Tokyo Lucky Hole

Японський фотограф Нобуесі Аракі понад 40 років знімає оголені жіночі тіла. Він бачить свою творчість як вивчення життя таким, як воно є. У цій монографії, у сотнях фотографій, Аракі документує таємний світ Шинджука — району червоних ліхтарів в Токіо. Художник зафіксував шокуючий світ японської секс-індустрії 1983—85 років. Він ходив Шинджуком та знімав у клубах та секс-шопах, поки діяльність району не заборонив уряд.


Helmut Newton: White Women

Легендарна перша книга Хельмута Ньютона. Видана у 1976 році, не втратила провокативності дотепер. Тотальне занурення у декадентство та розкіш. Недарма Ньютон сказав, що його робота як фотографа полягає у тому, аби "спокушати, забавляти та розважати".


The New Erotic Photography

Всесвітньо відоме видавництво Taschen має цілу низку так званих Sexy Books, які досліджують еротичну фотографію через монографії метрів та колективні видання. Це колекція найважливішої сучасної еротичної фотографії. До зібрання увійшли роботи Террі Річардсона, Ральфа Гібсона, Наташі Меррітт та багатьох світових зірок.


Carlo Mollino: Polaroids

1

Карло Молліно був архітектором, дизайнером та інженером. Таємнича та славетна постать в іcторії італійської культури. У 1960-х він почав фотографувати жінок, переважно танцюристок, у своєму рідному Турині. Моделі часто позували оголеними, на фоні надзвичайних декорацій, створених самим Молліно, у одязі, перуках і аксесуарах, які він ретельно відбирав сам. Надруковані поларойди автор ретельно обробляв тонким пензлем. Більше тисячі зображень залишались в таємниці аж до його смерті, у 1973-му році. Книги Молліно надзвичайно цінні та рідкісні, вони занурюють у витончений та таємничий світ загадкового метра фотографії.


You and I

You and I — монографія Райана Макгінлі, який часто знімає своїх друзів, вільну та безтурботну молодь. Макгінлі в одному з інтерв'ю стверджує, що святкує людську форму і що зробив оголене тіло меншим табу. У книзі немов прослідковується певна історія, а читачеві дали шанс побачити на мить світ людей, у який інакше він ніколи не потрапив би. Його зображення сповнені кольору, життя та свободи.

Книга Ukrainian Erotic Photography выйдет в издательстве "Основы" весной 2016-го.

 

Смотрите также: Лени Рифеншталь и еще 5 противоречивых фотографов.