Поиск

\"Жінка, яка має план\": Що ми дізналися про Мей Маск із її мемуарів

"Жінка, яка має план": Що ми дізналися про Мей Маск із її мемуарів

Книжкова полиця

Текст: Buro 24/7

Яка вона – мама Ілона Маска, головного винахідника нашого часу

У видавництві Vivat вийшли друком мемуари Мей Маск, моделі та матері Ілона Маска. У книзі, яка називається "Жінка, яка має план", Мей ділиться своїми спогадами про дитинство та молодість, дає поради щодо прийняття себе і свого віку та розповідає, як їй вдається не зациклюватись на неприємностях і вірити у краще.

"Із правильним способом мислення та вмінням планувати й ризикувати ви зможете підкорити навіть Марс", – переконує Мей (і хто ми такі, щоб не вірити мамі головного колонізатора Червоної планети).

"Жінка, яка має план": Що ми дізналися про Мей Маск із її мемуарів (фото 1)

Ось ще кілька життєвих уроків, якими ділиться Мей Маск:

1.

"Бути в моєму віці просто чудово. Я прожила сім десятиліть, збудувала дві кар'єри й досягла успіху, а також виростила трьох дітей. У мене одинадцятеро внуків. А тепер я на піку своєї популярності як лекторка-дієтологиня і модель. Мене навіть попросили написати цю книжку! Саме тому я кажу, що сімдесят один – це надзвичайний вік! Щоранку я прокидаюся з радісним передчуттям нового дня".

"Жінка, яка має план": Що ми дізналися про Мей Маск із її мемуарів (фото 2)

2.

"У п'ятдесят дев'ять років я дозволила своєму волоссю стати зовсім срібним. Ще за два роки потрапила на обкладинку журналу New York із кругленьким животом. (Насправді я не була вагітна, але вигляд мала досить переконливий.) У шістдесят сім я вперше вийшла на подіум Нью-Йоркського тижня моди разом із моделями, утричі молодшими від мене. У шістдесят дев'ять стала обличчям косметичної компанії CoverGirl.


Я й припустити не могла, що сиве волосся стане моєю перепусткою у світ супермоделей.


Коли я вперше вийшла на подіум, мені було п'ятнадцять років. Тоді мені сказали, що у вісімнадцять мене більше ніхто не захоче там бачити.

"Жінка, яка має план": Що ми дізналися про Мей Маск із її мемуарів (фото 3)

Працюючи моделлю, я ніколи не вважала, що ця кар'єра надовго, не кажучи вже про пік популярності в сімдесят один. Але ось я тут, п'ятдесят шість років по тому, і досі вважаю, що в мене ще все попереду".

3.


Жінки не повинні з віком угамовувати свої амбіції.


Я мчу вперед, немов куля. Я відкриваю нові горизонти, дістаю задоволення від життя, працюю більше, ніж будь-коли; опановую соціальні мережі, щоб бути ще ефективнішою і діставати ще більше задоволення від того, що роблю. Я вже казала, що насолоджуюся життям? Якщо чоловіки не вгамовуються з роками, то й ми не повинні. Не дозволяйте віку стримувати вас і заважати вам рухатися вперед. Дбайте про себе, добре харчуйтеся, будьте активними, щасливими, усміхненими і впевненими в собі. Я ніколи не боялася старіння. Вас це може здивувати, але зморшки на моєму обличчі (а після шістдесяти — ще й на стегнах і на руках) мене лише веселять. Я просто щаслива, що почуваюся добре.

4.

"Якщо у вас не все гаразд на роботі й ви розумієте, що потрібно щось змінити, вас починає мучити відчуття невідомості. Це лякає. Щоранку, йдучи на роботу, ви почуваєтеся нещасними. Якщо ви не дістаєте задоволення від того, що робите, кожен ваш день буде похмурим. Ви повинні з нетерпінням чекати на новий день і любити свою роботу, адже більшу частину свідомого життя працюєте.

Будь ласка, вчіться швидше, ніж я, і так уникнете багатьох страждань. Якщо бачите, що нічого не змінюється, утікайте якнайшвидше. Це варто зробити, навіть якщо після цього у вас нічого не залишиться або вам здаватиметься, що нічого не залишиться. І навіть якщо після цього на вас чекатиме фінансова скрута".

5.

"Коли чоловік запрошує мене на побачення і я відмовляю йому, він каже, що легко знайде собі молодшу жінку. У відповідь я лише сміюся. Мені байдуже, кого він собі знайде. Мене цей чоловік не цікавить, і я точно не дозволю собі засмучуватися через його слова".

"Жінка, яка має план": Що ми дізналися про Мей Маск із її мемуарів (фото 4)

6.

"Навіть якщо у вас усе гаразд із самооцінкою, упродовж життя ви неодноразово втрачатимете й відновлюватимете впевненість у собі. Сподіваюся, що з віком періоди невпевненості ставатимуть дедалі коротшими. Може здатися, що сімдесятирічній жінці складніше почуватись упевнено. Насправді ж ніколи раніше я не була такою впевненою в собі, бо більше не боюся неприйняття чи образ".

7.

"Життя навчило мене, що завжди можна знайти інший шлях. Завжди можна вигадати інший план. Я точно знаю, що з часом усе буде ще краще".

8.

"Я б хотіла, щоб на моєму надгробку написали: "Вона була веселою людиною", а не "Вона була красунею".

"Жінка, яка має план": Що ми дізналися про Мей Маск із її мемуарів (фото 5)

 

Дивіться також: Никогда не поздно: Почему добиться успеха можно в любом возрасте.