Поиск

\"Атлантиду\" Валентина Васяновича відібрали на \"Оскар\" від України

"Атлантиду" Валентина Васяновича відібрали на "Оскар" від України

Поборемось за номінацію

Текст: Buro 24/7

Оголосив український оскарівський комітет

Драма Валентина Васяновича "Атлантида" побореться за номінацію "Найкращий міжнародний художній фільм" на "Оскарі" – 2020. Таке рішення прийняв український оскарівський комітет. За таку можливість боролися також українські стрічки "Мої думки тихі" Антоніо Лукіча та "Земля блакитна, наче апельсин" Ірини Цілик.

Тепер сподіваємося, що американська кіноакадемія відбере картину Васяновича у лонг-лист премії, а потім, якщо пощастить, і у шорт-лист "Оскара".

Нагадаємо, "Атлантида" – це драма-антиутопія, події якої розгортаються в недалекому 2025 році. За сюжетом, Україна повертає до свого складу окупований Донбас. І хоча ця територія після війни більше не придатна для життя, на ній все ж зароджується кохання.

У фільмі знімались непрофесійні актори. Головні ролі виконали колишній розвідник, волонтер благодійного фонду допомоги армії "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк.

Світова прем'єра фільму відбулась на кінофестивалі у Венеції у 2019 році. Там стрічка отримала нагороду і стала найкращим фільмом у секції "Горизонти". Українська прем'єра картини відбудеться на Одеському кінофестивалі, який цьогоріч пройде онлайн з 25 вересня по 3 жовтня.

У широкий прокат стрічка виходить 5 листопада.

 

Дивіться також: Новый фильм Вуди Аллена выйдет в украинский прокат в декабре. Смотрите трейлер.