Поиск

\"Атлантида\" Васяновича відібрана в лонг-ліст \"європейського \"Оскара\"

"Атлантида" Васяновича відібрана в лонг-ліст "європейського "Оскара"

Пишаємося!

Текст: Buro 24/7

У лонг-лісті – ще 32 претенденти

Драма режисера Валентина Васяновича "Атлантида" стала номінантом премії Європейської кіноакадемії. Зараз у лонг-лісті – 32 претенденти. Ця премія вважається аналогом "Оскара" і присуджується з 1988 року. Торік в лонг-ліст "європейського "Оскара" потрапив фільм "Додому" Нарімана Алієва.

Цьогоріч відбір на European Film Awards проходив у два етапи. Фінальний список номінантів оголосять 7 листопада. Прем'єра фільму "Атлантида" в українських кінотеатрах запланована на 5 листопада. 33-я церемонія вручення премій Європейської кіноакадемії відбудеться 12 грудня у Рейк'явіку.

"Потрапляння до шорт-ліста або номінації на премію Європейської кіноакадемії дасть нам можливість ще раз нагадати всьому світу про крихкий мир, у котрому ми всі живемо. Про те, що, якщо не зупинити агресора сьогодні, завтра може не настати", – коментує Валентин Васянович.

"Атлантида" Васяновича відібрана в лонг-ліст "європейського "Оскара" (фото 1)

Нагадуємо, "Атлантида" – це драма-антиутопія, події якої розгортаються в недалекому 2025 році. За сюжетом Україна повертає до свого складу окупований Донбас. І хоча ця територія після війни більше не придатна для життя, на ній все ж зароджується кохання.

"Атлантида" Васяновича відібрана в лонг-ліст "європейського "Оскара" (фото 2)

У картині знімалися непрофесійні актори. Головні ролі виконали колишній розвідник, волонтер благодійного фонду допомоги армії "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Світова прем'єра "Атлантиди" відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції "Горизонти". Там фільм здобув історичну для України перемогу. Пізніше картина отримала спеціальну відзнаку журі на міжнародному кінофестивалі у Токіо, брала участь у кінофестивалі у Торонто та ще 60-ти кіноподіях.


Читайте також: "Атлантида" Васяновича, победившая в Венеции, выйдет в Украине в ноябре.