Поиск

Фільм українця Максима Наконечного \"Бачення метелика\" дебютує на Каннському кінофестивалі

Фільм українця Максима Наконечного "Бачення метелика" дебютує на Каннському кінофестивалі

Слава Україні!

Текст: Buro 24/7

Показ стрічки відбудеться у секції "Особливий погляд"

Фільм українського режисера Максима Наконечного “Бачення метелика” покажуть на 75-му Каннському кінофестивалі. Стрічка потрапила в офіційний відбір секції “Особливий погляд”.

“Бачення метелика” — це повнометражний дебют Максима Наконечного, створений у копродукції України, Чехії, Хорватії та Швеції. Сюрреалістична стрічка розповідає про аеророзвідницю Лілю, яка визволилася з ворожого полону. Намагаючись повернутися до мирного життя в Україні, жінка-воїн часто має боротися з болем і травмою через пережите, що не дають їй зрозуміти, навіщо жити далі.

“Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле й про наслідки війни, з якими ми як суспільство мали б впоратися. Але це виявився фільм про наше теперішнє й майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо посідає в ній кожна людина”, — зазначив режисер стрічки.

Максим Наконечний сам брав участь у написанні сценарію. Йому допомагала ще одна українська режисерка — Ірина Цілик. Українські продюсери фільму — Ліза Сміт і Дар’я Бассель, а міжнародні — Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон та Серхіо С. Аяла.

Головні ролі зіграли актори театру та кіно Рита Бурковська й Любомир Валівоць, драматургиня Наталка Ворожбит та актор Мирослав Гай. Також у роботі над стрічкою взяли участь реальні лікарі та військові.

Дивіться також:

Сценарист "Карткового будиночка" Бо Віллімон знімає документальний фільм про Бучу.

Знятий у копродукції з Україною фільм назвали найкращою стрічкою року на Словацькій кінопремії.