Поиск

У різних містах світу стартує благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine

У різних містах світу стартує благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine

Українське кіно за кордоном

Текст: Buro 24/7

Знай наших!

У різних куточках світу розпочинається благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine. Це серія благодійних показів українського кіно за кордоном, ініційована Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією “Дивись українське”, Українською кіноасоціацією, ГО “Укркінофест”, ГО “Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії”, ГО “Нарешті”, БО БФ "Двері" та ГО “Центр розвитку креативних індустрій”.

За кордоном буде показано 76 повнометражних і короткометражних фільмів. Це і документальні, й ігрові, й анімаційні стрічки, а саме: “Поїзд: Київ — війна”, “Історія Зимового саду”, “Родинна справа”, “В. Сильвестров”, “Безславні кріпаки”, “Крути 1918”, “Жива ватра”, “Невидимий батальйон”, “Заборонений”, “Шляхетні волоцюги”, “11 дітей з Моршина”, “Віктор_Робот”, “Толока”, Mia Donna, “Схрон”, “DZIDZIO Контрабас”, “Щедрик” та багато інших.

Фільми покажуть у таких країнах: Канада, Туреччина, Ізраїль, Велика Британія, Бельгія, Австралія, США, Італія, Німеччина, Чехія, Естонія, Латвія, Франція, Польща, Румунія, Болгарія, Литва, Йорданія, Португалія, Іспанія, Данія, Індія, Південна Корея.

Повномасштабна війна, яку Росія цинічно й підступно розв’язала проти України, відібрала у нас найкраще. Ми змушені зараз відмовитись від того, що приносило радість і задоволення. Це ж стосується і кіно. На превеликий жаль, ми не можемо зараз розділити з друзями емоції від перегляду якісного українського кінематографа, обговорити його і поділитися враженнями. Але це можуть зробити іноземні глядачі. І долучитись таким чином до нашої спільної боротьби проти ворога. Адже перемога буде за нами. І разом ми обов’язково її здобудемо! — запевнила Марина Кудерчук, голова Державного агентства України з питань кіно.

Зібрані кошти будуть перераховані на три напрямки підтримки України: у фонд “Повернись живим”, на підтримку кіноіндустрії країни під час війни та на допомогу постраждалим від війни кінематографістам та їхнім сім'ям.

Читайте також: Це треба побачити: Джеймі Олівер готує українські пампушки.