Поиск

У Китаї заборонили писати про історичну перемогу Хлої Чжао на \"Оскарі\" — 2021

У Китаї заборонили писати про історичну перемогу Хлої Чжао на "Оскарі" — 2021

Така вимога Компартії Китаю

Текст: Buro 24/7

Фото: Getty Images

Хлої Чжао стала другою жінкою в історії, яка отримала "Оскар" за режисуру

Відділ пропаганди Комуністичної партії Китаю заборонив державним медіа писати про перемогу режисерки Хлої Чжао, яка 25 квітня 2021 стала лауреаткою кінопремії "Оскар" за роботу над фільмом "Земля кочівників". Про це повідомляє видання "Волл Стріт Джорнал".

 Хлої Чжао здобула історичну перемогу, ставши першою жінкою азійського походження, яка отримала "Оскар" за режисерську роботу, а також другою жінкою за весь час існування кінопремії, яка здобула цей приз. Стрічка "Земля кочівників" також отримала головний приз як "Найкращий фільм", а виконавиця головної ролі Френсіс Макдорманд перемогла у категорії "Найкраща акторка".

Після церемонії про перемогу Хлої Чжао відразу почали писати в китайських медіа, але доволі швидко надійшов офіційний наказ заборонити згадувати про цю подію в державній пресі у зв'язку з "минулими публічними висловлюваннями" режисерки. Мається на увазі інтерв'ю Хлої Чжао, яке вона давала журналу Filmmaker у 2013 році й у якому відкрито критикувала політичну реальність сучасного Китаю.

Згадки про перемогу Чжао почали активно видаляти з китайських ресурсів, зокрема на найбільших пошукових системах Baidu та Sogou, а також із місцевих соціальних мереж. У матеріалі англомовного китайського таблоїда Global Times Хлої Чжао закликали "бути більш зрілою" та "уникати тертя", проте згодом цей ресурс також видалив свою статтю.

Хлої Чжао народилася та виросла в Китаї. З 15 років вона навчалася в Лондоні, а пізніше — у школі в Лос-Анджелесі. У США Хлої отримала ступінь бакалавра політичних наук і вивчала кіновиробництво в Школі мистецтв у Нью-Йоркському університеті.

У 2021 році, вперше за 50 років, церемонію вручення премії "Оскар" не транслював жоден китайський телеканал.

 

Дивіться також:

Що треба знати про фільм "Земля кочівників" Хлої Чжао, який отримав головні призи "Оскару" — 2021.

Чем запомнится "Оскар" — 2021. Смотрите интересные моменты и лучшие мемы с церемонии.