Поиск

Росселліні, ЛГБТ-активізм, скандинавське кіно: 11 фільмів кінофестивалю \"Молодість — 2021\"

Росселліні, ЛГБТ-активізм, скандинавське кіно: 11 фільмів кінофестивалю "Молодість — 2021"

Із 29 травня по 6 червня

Текст: Buro 24/7

“У роздумах над вічним не пропусти “Молодість”

Із 29 травня по 6 червня 2021 в Києві пройде ювілейний 50-й кінофестиваль "Молодість", який цього разу відбудеться офлайн.

Офіційний слоган кіноподії  "У роздумах над вічним не пропусти "Молодість". Цьогоріч у програмі фестивалю близько 200 фільмів, тож кіномани мають із чого обирати.

Фестиваль відкриється культовою поетичною стрічкою Івана Миколайчука "Вавилон XX". У рамках програми ретроспективи покажуть класичні та знакові роботи, серед яких "Звуки шуму" Ола Сімонссона і Йоганнеса Шерне-Нільсона, "Одного разу на Дикому Заході" Серджо Леоне, "Смерть у Венеції" Лукіно Вісконті, "Танго, вигнання Гарделя" Фернандо Соланаса, "Оранжлав" Алана Бадоєва та багато інших картин. Особливу увагу варто звернути на програму "Скандинавська панорама" з добіркою якісних фільмів сучасних нордичних режисерів.

Родзинкою ювілейної "Молодості" стане мандрівна виставка "Сторіччя. Фелліні у світі", що в Україні обрала своєю локацією Музей кіно Довженко-центру і проходитиме з 5 червня по 25 липня. На виставці будуть представлені експонати, які розкривають неповторний світ італійського режисера Федеріко Фелліні та його особливе бачення, що отримало назву felliniesque. Це листи, кіноафіші, фрагменти кінофільмів, оригінальні кінокостюми, фотографії тощо.

Росселліні, ЛГБТ-активізм, скандинавське кіно: 11 фільмів кінофестивалю "Молодість — 2021" (фото 1)
Росселліні, ЛГБТ-активізм, скандинавське кіно: 11 фільмів кінофестивалю "Молодість — 2021" (фото 2)
Росселліні, ЛГБТ-активізм, скандинавське кіно: 11 фільмів кінофестивалю "Молодість — 2021" (фото 3)

BURO. пропонує добірку фільмів із програми 50-ї "Молодості", до якої увійшли різножанрові стрічки з різних країн — коротко- та повнометражні.

 

"Родина Росселліні"

Реж. Алесандро Росселліні

Документальний фільм про сім'ю Роберто Росселліні  геніального режисера, а також дуже незвичного батька. По всьому світу шпальти газет рясніли згадками про його романи, що кидали виклик суворій моралі пʼятдесятих років, а також призвели до появи справді великої мультиетнічної родини.

Режисер стрічки Алесандро Росселліні працював над фільмами Федеріко Фелліні, Мартіна Скорсезе та Девіда Лінча як фотограф і помічник продюсера. Окрім цього, він був фотографом-фрілансером для Vogue, Amica та Repubblica і режисував документальні фільми про видатних діячів італійського кіно.

 

"Кельти"

Реж. Міліца Томовіч

Сімейна драма з елементами комедії, яка, за сюжетом, відбувається у Белграді 1993 року. Маріана влаштовує для доньки вечірку з ночівлею з нагоди її восьмого дня народження. Користуючись рідкісним моментом, коли діти зайняті, батьки відкорковують кілька пляшок на кухні та насолоджуються компанією одне одного. Але Маріана раптово усвідомлює, що хоче більшого, аніж п'яні гості та неуважний чоловік. Вона вирушає у нічне місто на пошуки пригод.

"Я намагалася зняти веселе, ностальгічне, емоційне кіно, яким би насолоджувалися глядачі. Це фільм про втрату країни та власної ідентичності, висвітлених на прикладі буденної підготовки до вечірки представників трьох поколінь однієї родини",  коментує авторка фільму Міліца Томовіч.

 

"Я працюю на цвинтарі"

Реж. Олексій Тараненко

Пробачати помилки, вчитися любити та не боятися жити доволі складно на кладовищі. Але можливо. Саша  менеджер фірми, що займається встановленням пам'ятників на кладовищі. У нього багато клієнтів, кожен із яких переживає горе. Однак Саша сповнений іронії та цинізму. Одного дня його 14-річна дочка вирішує повернути батька у своє життя.

"Незважаючи на постійну тему втрати та її прийняття, фільм  про життя. Він розповідає, що життя коротке, дивовижне, що все має свій кінець і смерть є частиною життя. Що ми живі, поки ще любимо. Що ніхто не зникає, поки про нього пам'ятають, і що у своєму горі нам головне не забувати про живих людей, які так потребують нашої любові",  розповів про свій фільм режисер Олексій Тараненко.

 

"Портрет про пошуки щастя"

Реж. Бенджамін Рост

Три видобувачі діамантів шукають у Південній Африці дорогоцінний камінь, який змінить їхнє майбутнє назавжди. Під час їхніх пошуків щастя та процвітання відбувається історія, яку проігнорували медіа.


"Чужинка"

Реж. Люсія Аленьяр Іґлесіас

Проводячи літо на Майорці, Антоніа усвідомлює приховані подібності між собою та своєю померлою бабусею, а також  свою владу над дідусем у траурі. Вона не може встояти перед грою у перевдягання, але врешті стає незрозуміло, хто вселяється у кого.

 

"Фаза"

реж. Микола Засєєв

Український короткометражний фільм розповідає про 10-річного Яріка, який, гуляючи в лісі, бачить, як підліток начебто вбиває дівчину. Марно намагаючись поговорити про це із матір'ю, хлопчик починає шукати докази злочину.

 

"Зцілені"

Реж. Беннет Сінґер, Патрік Семмон

Документальний фільм розповідає історію активістів, які спричинили кардинальне, але маловідоме зрушення в боротьбі за рівність ЛГБТК  рішення Американської психіатричної асоціації вилучити гомосексуальність із їхнього посібника психічних розладів у 1973 році.

 

"Передостанній"

Реж. Йонас Керуп Йорт

Через абсурд і чорний гумор у подорожі звичайного працівника охорони довкілля втілюється відчай сьогодення. Страх, безнадія, зневага, відчуття смутку і двозначність  все, чому глядачі мають зазирнути у вічі.

 

"Слідами Ґете на Сицилії"

Реж. Петер Штайн

Це авторський документальний фільм, головним героєм якого є Петер Штайн  німецький режисер театру та опери, який багато років працює в театрі "Шаубюне" на Ленінер-плац і вивів цю установу на провідні позиції серед німецьких театрів.

Основна тема фільму "Слідами Ґете на Сицилії"  стосунки між Петером Штайном і Йоганном Вольфґанґом фон Ґете через витоки європейської культури. Вихідною точкою стали описи Сицилії, які Ґете створив у відомій "Подорожі до Італії".

Росселліні, ЛГБТ-активізм, скандинавське кіно: 11 фільмів кінофестивалю "Молодість — 2021" (фото 4)

 

Камо Грядеши, Аїда

Реж. Ясміла Жбаніч

Боснія, липень 1995 року. Аїда  перекладачка ООН в маленькому містечку Сребрениця. Коли сербська армія займає місто, її родина, як і тисячі жителів міста, шукає притулку в таборі ООН. Фільм був серед номінантів на Оскар-2021 у категорії "Найкращий іноземний художній фільм".

 

"Природне світло"

Реж. Денеш Надь

Іштван є частиною спеціального угорського підрозділу, який їздить від села до села, вистежуючи партизанські загони. По дорозі до віддаленого села група потрапляє під ворожий обстріл, під час якого гине їхній командир. Іштван як наступний за званням має взяти керування на себе.

Стрічка здобула нагороду "Срібний ведмідь" за Найкращу режисуру 70-го Берлінале в 2021.

 

 

Росселліні, ЛГБТ-активізм, скандинавське кіно: 11 фільмів кінофестивалю "Молодість — 2021" (фото 5)

 

 

50-й Міжнародний кінофестиваль "Молодість" проходитиме із 29 травня по 6 червня 2021 року. Дізнайтеся більше про програму фестивалю на офіційному сайті кіноподії.

 

 

Дивіться також:

Роберт Паттинсон станет продюсером фильмов киностудии Warner Bros. и HBO.

"Прошлой ночью в Сохо": Смотрите трейлер мистического триллера с Аней Тейлор-Джой и Мэттом Смитом.