Поиск

Любов, квір та дорослішання: Український фільм \"Стоп-Земля\" отримав \"Кришталевого ведмедя\" Берлінале

Любов, квір та дорослішання: Український фільм "Стоп-Земля" отримав "Кришталевого ведмедя" Берлінале

Режисерська робота Катерини Горностай

Текст: Buro 24/7

9 та 10 червня 2021 стрічку покажуть у кінотеатрах Берліна

Український ігровий фільм "Стоп-Земля" отримав нагороду "Кришталевий ведмідь" в категорії "Найкращий повнометражний фільм" від Юнацького журі конкурсної програми Berlinale Generation 14plus, повідомляє пресслужба Держкіно.

Це одна з найбільш вагомих нагород фестивалю та перша — для українського фільму в цій категорії.

Режисеркою та сценаристкою фільму "Стоп-Земля" виступила Катерина Горностай. У стрічці зіграли непрофесійні актори-підлітки, із якими Катерина працювала в акторській лабораторії восени 2019 року.

"Стоп-Земля"  автобіографічна історія про дослідження себе. Головна героїня, 16-річна Маша, вчиться у звичайній київській школі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сеня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє: якщо не наважишся  ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь.

"Фільм переконливо висвітлює різноманіття важливих тем, які зрозумілі нам як молодим людям. Платонічна любов, квір, солідарність та психологічний стрес посилюють ефект фільму як автентичної історії про дорослішання",  зазначається в офіційній заяві Юнацького журі Берлінале.

9 та 10 червня фільм "Стоп-Земля" покажуть в кінотеатрах Берліна в рамках другої частини Берлінале 2021. Кінотеатральний реліз фільму в Україні планується у другій половині 2021 року.

Дивіться також:

"Прошлой ночью в Сохо": Смотрите трейлер мистического триллера с Аней Тейлор-Джой и Мэттом Смитом.

Ларс фон Трієр зніме третій сезон серіалу "Королівство". Попередні два вийшли в 1990-х.