Поиск

Кліматичні страйки та жіночі пригоди: Що подивитися на “Тижні швейцарського кіно” — 2021

Кліматичні страйки та жіночі пригоди: Що подивитися на “Тижні швейцарського кіно” — 2021

Онлайн із 18 до 27 червня 2021 року

Текст: Buro 24/7

Стрічки демонструватимуться безкоштовно в онлайн-кінотеатрі

Із 18 до 27 червня 2021 року відбудеться 5-й ювілейний фестиваль "Тиждень швейцарського кіно", у програмі якого найактуальніші фільми Швейцарії останніх років.

Фокусом фестивальної програми стали проблеми екології  відносини людини та довкілля. Цій актуальній темі присвячена документальна частина добірки.

Фільм "Приборкання саду" режисерки Саломе Джаші  номінант Санденсу 2021 та головний призер Docudays 2021. Стрічка розповідає про екстравагантне захоплення колишнього прем'єр-міністра Грузії, який колекціонує столітні дерева. Щоб пересадити величезне дерево, доводиться вирубувати інші, переносити кабелі електромереж і прокладати нові дороги через мандаринові плантації.

Картина "Нобелівський громадянин" знайомить глядачів із нобеліатом із хімії Жаком Дюбоше, який став талісманом молодіжних кліматичних страйків. Фільм був номінований на Швейцарську кінопремію 2021 за найкращий монтаж.

Фільм "Спекотніше за клімат" продовжує тему кліматичних страйків і розповідає про екоактивізм на місцевому рівні, який отримав сильний поштовх у Швейцарії після закликів активістки Ґрети Тунберг. В центрі сюжету  рік діяльності групи, яка організовує п'ятничні протести в швейцарському містечку Біль.

Окрім документальних стрічок на екологічну тематику, до програми також увійшли три різножанрові ігрові фільми.

Драма "Моя маленька сестричка" історія возз'єднання двох близнюків: тяжко хворого Свена, зірки театру, та Лізи, яка колись покинула свої мистецькі амбіції та рідне місто. У фільмі знялися зіркові актори Ніна Госс ("Батьківщина"), Ларс Айдінґер ("Робота без авторства"), Марта Келлер ("Марафонець") та Єнс Альбінус ("Німфоманка").

Історична сімейна драма "Як Гітлер вкрав рожевого кролика" екранізація однойменного автобіографічного роману Джудіт Керр. Твір розповідає про дев'ятирічну дівчинку, сім'я якої змушена тікати з рідної Німеччини після приходу до влади нацистів.

"Годинник цокає"  сучасна комедія про жінок віком за тридцять та їхні пригоди у світі, переповненому високих вимог суспільства, пов'язаних із дітьми та стосунками.

Подивитися стрічки фестивалю "Тиждень швейцарського кіно" можна безкоштовно із 18 до 27 червня в онлайн-кінотеатрі.

 

Дивіться також:

"Голоси регіонів України": Як взяти участь у кінопроєкті для документалістів, готових зняти фільм на смартфон.

Продолжение "Американской истории ужасов" будет посвящено культовому клубу Studio 54.

"Цвітіння Шанхаю": Дивіться перший трейлер серіалу Вонга Кар Вая.