Поиск

\"Танцювати\": Харківський співак Євген Стрельцов випустив альбом на вірші українських поетів

"Танцювати": Харківський співак Євген Стрельцов випустив альбом на вірші українських поетів

Слухаємо і дивимося кліп на сингл "Літак"

Текст: Buro 24/7

Поезія українських класиків і сучасних авторів, покладена на музику

Співак і журналіст Євген Стрельцов презентував альбом “Танцювати”, створений на вірші українських поетів, а також випустив кліп на сингл “Літак”. Новий альбом поєднав 5 різножанрових треків — диско та поп-рок із поезією Сергія Жадана, Владислава Волочая, Юрія Андруховича, Наталки Маринчак, Павла Тичини та Миколи Зерова.

Композиції розповідають різні, але зрозумілі для всіх історії. Відомий ще зі шкільної програми вірш “Арфами, арфами” Павла Тичини став маніфестом весни, кохання, життя та енергії у динамічній поп-рок-пісні “Весна”. Вірш “Пливи, рибо, пливи” від сучасного українського поета Сергія Жадана ліг у основу пісні “Пливи”, яка покликана нагадати, що “любов варта всього”.

Євген Стрельцов називає свій реліз “альбомом радості та життєствердження”.

Співак так розповідає про його створення: “Я обирав тексти просто: читав і, якщо мурашки по шкірі бігали, — брав гітару й придумував мелодію. "Літак" — сподобалася ритміка й тема. Прості та влучні образи. З неї почалася робота над альбомом. "Пливи" — культовий текст Жадана, який багатьом здається сумним, а для мене він життєствердний. "Аби ти" — ідеально лягла під диско-біт, але під гітару друзям я її граю повільно. "Щось вічне" — написав цю пісню за один день ще у 2018 році, бо дуже зрезонував вірш Андруховича. "Весна!" — спочатку була мелодія, а згодом мені подарували збірку "Розстріляне Відродження". Перший вірш у ній — "Арфами, арфами" Тичини. Мелодія і текст миттєво поєдналися в мене в голові, але не вистачало чотиривірша, і я позичив його у Миколи Зерова".

"Танцювати": Харківський співак Євген Стрельцов випустив альбом на вірші українських поетів (фото 1)
Співак Євген Стрельцов

Кліп на композицію “Літак”, головну пісню з альбому “Танцювати”, зняла харківська режисерка Лада Сабова. На відео можна побачити кілька унікальних місцевих локацій: покинутий аеродром під Харковом із бойовими літаками, аеродром громадської авіації, макове поле. Цікавим було те, що під час зйомок квіти не могли розпуститися через дощі, тому знімальна група за добу власноруч сплела понад 600 штучних маків.

Слухайте альбом Євгена Стрельцова “Танцювати” за посиланням.

Дивіться також: 

Костюм зайчика і вчителька з фортепіано: Міша Кацурін випустив перший альбом.

Саундтреки к фильму "Дюна" Дени Вильнева вышли в виде аудиоальбома. Просто послушайте.