Поиск

Послухайте, як звучить космос: Учені створили альбом зі звуками зіткнення чорних дір

Послухайте, як звучить космос: Учені створили альбом зі звуками зіткнення чорних дір

Celestial Incantations

Текст: Buro 24/7

Альбом знаходиться у вільному доступі для прослуховування та завантаження

Учені перетворили електромагнітні та гравітаційні хвилі у музичні композиції, пише The Guardian.

На відміну від звукових хвиль, вони можуть рухатися у вакуумі. Науковці задалися питанням: чи чути якісь звуки, коли в космічному просторі відбувається зіткнення двох чорних дір? З'ясувалося, що так. Отриманий результат вони об'єднали в альбом під назвою Celestial Incantations, який можуть безкоштовно прослухати і завантажити всі охочі.

До альбому ввійшли космічні "звуки" зсередини і за межами нашої Сонячної системи, такі як коливання комети, випромінювання галактичного пульсара та злиття двох чорних дір. Альбом став колаборацією Кіма Куніо, доцента і керівника музикознавства Австралійського національного університету, британської мисткині Діани Скарбороу та доктора Найджела Мередіта з British Antarctic Survey.

За словами Куніо, троє учасників спільно обирали звуки, які у поєднанні з акустичними інструментами створять повноцінний трек.

"У нас були терменвокси та Ondes Martenot, які вже майже 100 років відтворюють науково-фантастичні звуки, але я подумав, що було б чудово, якби ми могли створити акустичний супровід із того, що зустрічається у природі, а не робити це синтетичним способом",  розповів Кім Куніо.

 

Дивіться також: SpaceX отправят "космическое искусство" на Луну. Хотят продавать его за догикоины.