Поиск

Onuka запустила поетичний відеопроєкт. Перша на черзі — Леся Українка!

Onuka запустила поетичний відеопроєкт. Перша на черзі — Леся Українка!

"Сафо"

Текст: Buro 24/7

В честь дня народження письменниці

У 150-ту річницю з дня народження Лесі Українки Ната Жижченко, відома як Onuka, запустила поетичний відеопроєкт "Хрестоматія". У ньому співачка декламуватиме улюблені вірші. Назва цього проєкту символічна. "Хрестоматія – збірник текстів письменницьких чи наукових творів, призначений для пізнавальних цілей. Я зібрала власну хрестоматію, побудовану на своєму досвіді, інтересах та уподобаннях", – розповідає Ната.

Перший вірш, яким поділилась Onuka, – це "Сафо" Лесі Українки. "Леся Українка – дійсно красива людина, сильна, вольова, трагічна. Вона – стрижень, кремінь, – говорить Жижченко. – Я обрала "Сафо", тому що мені подобаються її перші цикли. Ті вірші про маму та про кохання досить маловідомі, але дуже ніжні та чуттєві. Й звучать так, наче написані сьогодні".

Які вірші будуть далі, поки невідомо, але для кожного з них Ната обирає локацію, яка резонує зі змістом твору.

"Якщо архітектура – це застигла музика, то поезія – це застигла емоція. В поезії дуже складно обманути читача чи слухача. В цьому проєкті зібрані ті вірші, що викликали у мене сильні почуття, ті, які стали знаковими для літератури. Серед них є вірші, що класно звучать, є абсолютно артхаусні, є вірші з дитячих ансамблів, є й такі, що я читаю на сцені між піснями. Таким чином в Хрестоматії вимальовується літературна картина мого особистого світу".

Дивіться, як Ната декламує "Сафо":

Смотрите также: Dakh Daughters випустили новий альбом Make Up. Слухаємо!