Поиск

Знайомтесь: Львівський репер \"Паліндром\" і його альбом \"Стіни мають вуха\"

Знайомтесь: Львівський репер "Паліндром" і його альбом "Стіни мають вуха"

Ми у захваті!

Текст: Buro 24/7

Нова українська музика

10 липня львівський репер Степан Бурбан випустив уже другий альбом свого музичного проєкту “Паліндром”. Платівка називається “Стіни мають вуха”. В альбом увійшло 14 треків. Музика і тексти просякнуті спогадами дитинства і юності – це свого роду ментальна подорож закутками пам’яті, “тривожний щоденник”, як визначає сам автор.

“Паліндром” поєднує у собі дві сутності – репера з бекграундом у львівському хіп-хоп-гурті "Глава94" і лірика, який виростає з естетики “Скрябіна”. Ми розпитали його про ідею проєкту, музичні корені та чому стіни мають вуха.

Про проєкт "Паліндром"

Спершу мені здавалося, що це забавка на кілька днів, але щось пішло не так, і я записав дебютник "Паліндрома". Назва була підібрана теж спонтанно і виключно через фонетичні вподобання (я так думав, але насправді ні). Вона відповідає творчому задуму і в буквальному сенсі, тобто "рух назад". Пам‘ятаю, мене промурашило після осмисленого. І рух назад – це не про
регрес, я сподіваюсь. 

Знайомтесь: Львівський репер "Паліндром" і його альбом "Стіни мають вуха" (фото 1)

Про альбом "Стіни мають вуха"

Це про мене і моє місто, про індустріальне наповнення цього міста, про дитячі майданчики і залізницю, яка проходить через Скнилів [район Львова – BURO]. Мене надихали ситуації та спогади з мого дитинства, і майже всюди присутній образ моєї бабці Емілії Бурбан. Мабуть, тому що найкраще у моєму дитинстві пов‘язане з нею. Сюди ж вплетені більш дорослі роздуми про життя і не тільки.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Burban Stepan (@palindrom.ed) on

Назва альбому не означає, що треба говорити тихіше, бо стіни мають вуха. Я використав цей крилатий вислів із більш приємної точки зору, себто я все життя роблю музику у спальниках, зведених на початку 1970-х, тож вони – мій перший слухач, і вони мають вуха.

Знайомтесь: Львівський репер "Паліндром" і його альбом "Стіни мають вуха" (фото 2)

Про головний меседж своєї музики

Соціальна сторона [моєї музики] часто пов‘язана з архітектурною спадщиною та зі збереженням мистецтва, створеного українськими митцями на території України в часи СРСР.  Намагаюсь максимально дистанціюватись від тієї політичної ситуації, але для багатьох я все одно "жалкій совкодрочєр".

До того ж завжди були якісь філософські та, можливо, занадто глибокі роздуми про те, чи правильно живу я та мій сусід, про людську порядність і щирість із самим собою.

Знайомтесь: Львівський репер "Паліндром" і його альбом "Стіни мають вуха" (фото 3)

Про виконавців, на яких вирiс

Музикантів, які на мене впливали, було багато, і кожному етапу мого життя відведений свій герой. З того моменту, як я запам‘ятав своє ім'я, бачив себе в дзеркалі і розумів, що це я, і уже навіть говорив із людьми, я, звісно, присів на телевізор. Все, що там було з музики, – "Територія А" і заморські кліпи Джона Бон Джові та Мадонни. Усе ж, наше мені було ближче, бо слова наче знайомі. Тож мій вибір – "Скрябін", Левко Дурко, Іра Білик і "Ван-Гог".

А ось у віці, коли підлітковий піт пахнув найгірше, я регулярно купував касети і рився у батьківських надбаннях, де і знайшов альбом Depeche Mode – Violator 1990 року випуску. Це мені тоді добряче зірвало дах. Усілякий мейнстримовий метал свого часу теж вплинув – від Metallica до Godsmack і т. д.

Закінчуючи школу, я почув американський хардкор-реп і закохався у цю культуру та естетику. Зрештою, усі ці музичні досвіди синтезувались у мене як у автора своєї власної музики.

Знайомтесь: Львівський репер "Паліндром" і його альбом "Стіни мають вуха" (фото 4)

Слухайте новий альбом "Паліндрома":

А ось його дебютна платівка, яка вийшла у 2019-му:

Дивіться також:

Знайомтесь: Інді-гурт Our Atlantic та їхній мініальбом "Час розваг".

Модний плейлист: Електронний дует TVORCHI радить хорошу музику.