Поиск

Влад Троїцький та Nova Opera покажуть Re:post-оперу LE до дня народження Лесі Українки

Влад Троїцький та Nova Opera покажуть Re:post-оперу LE до дня народження Лесі Українки

Прем'єра

Текст: Buro 24/7

Проєкт на честь 150-ліття з дня народження письменниці

Режисер Влад Троїцький та формація Nova Opera представлять прем'єру Re:post-опери LE, присвяченої 150-літтю з дня народження Лесі Українки. Постановку покажуть у прямому ефірі на каналі "UA: Культура" 25 лютого.

Re:post-опера LE поєднує поезію та переклади письменниці з сучасною академічною музикою. У мінімалістичній постановці, яка відбудеться у центральному атріумі Українського Дому, звучатимуть архівні записи голосу Лесі Українки та ive-електроніка. Планується також світлове шоу та відеопроєкція, яка розгортатиметься на 360 градусів на всіх рівнях атріуму.

Музику для постановки написали Сергій Вілка, Андрій Мерхель та Яна Шлябанська. Оперу виконуватимуть Мар’яна Головко (сопрано), Анна Кірш (сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон) та інші. У виставі звучатимуть українська, англійська та німецька мови.

"Продумуючи цей проєкт, я багато читав Лесині тексти, а також про неї, її родину, час, у який творили ці відчайдухи: Олена Пчілка, Михайло Драгоманов, Іван Франко, Михайло Старицький, Тарас Шевченко, – розповідає режисер Влад Троїцький. – Ми досі до кінця не усвідомили, що саме вони заклали основи української державності. Натомість їх муміфікували та зробили абстрактними. Для більшості Франко – Каменяр, Шевченко – Кобзар, Леся – Мавка. Або ж іще простіше: 20, 100, 200 грн відповідно... Із формацією музикантів Nova Opera хочемо показати Лесю Українку інтелектуалкою та просвітницею, що знала багато мов та робила все для того, щоб українською зазвучала світова класика".

Ось кілька фото з репетицій:

Влад Троїцький та Nova Opera покажуть Re:post-оперу LE до дня народження Лесі Українки (фото 1)
Влад Троїцький та Nova Opera покажуть Re:post-оперу LE до дня народження Лесі Українки (фото 2)
Влад Троїцький та Nova Opera покажуть Re:post-оперу LE до дня народження Лесі Українки (фото 3)
Влад Троїцький та Nova Opera покажуть Re:post-оперу LE до дня народження Лесі Українки (фото 4)
Влад Троїцький та Nova Opera покажуть Re:post-оперу LE до дня народження Лесі Українки (фото 5)

Подія відбувається у межах мистецького проєкту “Леся Українка: 150 імен” в Українському домі. Проєкт триватиме із 26 до 8 березня. Детальна інформація про всі події — на офіційному сайті: 150imenlesi.org.

Дивіться також:

Dakh Daughters випустили новий альбом Make Up. Слухаємо!

"Стоп-Земля": Дивіться трейлер українського фільму про дорослішання і першу любов.