Поиск

\"Новий Поділ\": У Києві з’явиться сучасний поліфункціональний район із громадською набережною

"Новий Поділ": У Києві з’явиться сучасний поліфункціональний район із громадською набережною

Замість занедбаної промзони

Текст: Buro 24/7

Новий житловий район відкриє доступ до Дніпра всім жителям міста

У Києві, на Подолі, з’явиться сучасний житловий район — “Новий Поділ”, який стане не тільки естетичним і зручним центром для життя, роботи та відпочинку, але й відкриє доступ до Дніпра всім жителям міста.

На території нового району розмістяться житлові будинки, офісні простори, освітні установи, культурні центри та івент-простори, а також громадська набережна та міський пляж.

"Новий Поділ": У Києві з’явиться сучасний поліфункціональний район із громадською набережною (фото 1)
Проєкт “Новий Поділ” у Києві

Мета проєкту “Новий Поділ” — здійснити ревіталізацію занедбаної промзони, яка тягнеться вздовж Дніпра і є причиною того, що майже століття Київ відрізаний від води промисловими будівлями й цехами, багато з яких не працюють десятиліттями. “Новий Поділ” може стати прогресивним місцем району, де існуватимуть громадські простори і місця для прогулянок, будучи водночас органічно інтегрованим у старий Поділ.

Розробляючи проєкт, автори враховували успішні закордонні приклади ревіталізації. Це досвід Амстердама, Стокгольма, Копенгагена та інших європейських міст, розташованих біля води, де урбаністичний простір є людиноцентричним. Це означає, що будівлі повинні мати не більше дванадцяти поверхів, а архітектура повинна бути різноманітною та доброзичливою.

Проєкт “Новий Поділ” прагне зберегти свою індустріальну ідентичність: автори залишать портові крани, які стали символом цієї території, відреставрують їх і перетворять на цінні архітектурні об’єкти — Подолу та всього Києва.

"Новий Поділ": У Києві з’явиться сучасний поліфункціональний район із громадською набережною (фото 2)
"Новий Поділ": У Києві з’явиться сучасний поліфункціональний район із громадською набережною (фото 3)

“Ми приділили окрему увагу інтеграції нового району в старий Поділ, тому зберегли властиву йому квартальну забудову із візуальними й фізичними розривами. Середня поверховість, людський масштаб внутрішніх вулиць, відкритість і безбар’єрність, пішохідна набережна, підземний паркінг — необхідні атрибути щасливого та здорового життя як жителів і користувачів "Нового Подолу", так і киян загалом”, — зазначає архітектор і автор концепції проєкту Гриша Зотов.

"Новий Поділ": У Києві з’явиться сучасний поліфункціональний район із громадською набережною (фото 4)
Проєкт “Новий Поділ” у Києві

Планується, що “Новий Поділ” стане поліфункціональним районом, розділеним на 7 кварталів, із загальною площею понад 10 га, де працюватимуть два дитячі садки, школа, культурний центр і концертний майданчик просто неба. Також тут облаштують доріжки й велодоріжки, футбольне поле, баскетбольний майданчик, тренажер для альпіністів і скейт-парк.

Найголовніше — поряд із набережною з’явиться міський пляж, єдиний у центрі Києва.

Дивіться також: Архітектор Франческо Фреза: "Ідея урбанізованого простору полягає в тому, щоб творити спільноту".