Поиск

Привиди — це не страшно: \"Привіти\" обнесли парканом до Хелловіну в знак протесту проти забудови Києва

Привиди — це не страшно: "Привіти" обнесли парканом до Хелловіну в знак протесту проти забудови Києва

Давно кошмарить

Текст: Buro 24/7

Збирають кошти на захист архітектурної спадщини

До Хелловіну ресторатори Даша та Міша Кацуріни спільно з організацією "Мапа реновації" обнесли "Китайський", "Тайський" та "Японський привіт" будівельним парканом. Оформлення закладів має на меті привернути увагу до хаотичної забудови столиці та знищення пам'яток архітектури.

“На Хелловін ми хочемо привернути увагу до по-справжньому страшних явищ, — коментують Кацуріни. — Прямо зараз у Києві через комерційну забудову під загрозою знесення знаходяться десятки історичних будівель, які визначають вигляд нашого міста та мають цінність".

Привиди — це не страшно: "Привіти" обнесли парканом до Хелловіну в знак протесту проти забудови Києва (фото 1)

За останній рік знесли вісім цінних будівель різних епох. У рамках акції збираються кошти на захист трьох будівель у правовому полі, а саме:

- Павільйон "Квіти України" на Січових Стрільців, 49 (справа № 640/26374/21)

- Садиба Дмитрієва на вулиці Хорива, 2 (справа № 826/10888/18)

- Садиба Барбана на вулиці Обсерваторній, 6.

Павільйону "Квіти України" та садибі Дмитрієва загрожує позбавлення статусу та подальший демонтаж. Садиба Барбана у ще більш нестабільному становищі, бо зараз не має статусу пам'ятника та потребує широкого спектра юридичного супроводу.

Привиди — це не страшно: "Привіти" обнесли парканом до Хелловіну в знак протесту проти забудови Києва (фото 2)

Адвокатський супровід трьох справ у будинках включає юридичну аналітику наявних документів, підготовку повного обсягу судової документації, відвідування засідань та сплату необхідних судових платежів.

Привиди — це не страшно: "Привіти" обнесли парканом до Хелловіну в знак протесту проти забудови Києва (фото 3)

Сума, необхідна для покриття видатків на адвокатські послуги протягом першого року, складає 600 тисяч грн. Подібні судові справи можуть тривати від одного до трьох років.

"Ми в "Мапі реновації" зіткнулися з проблемою. Прямо зараз близько 17 цінних будівель перебувають на межі знищення, а ресурси громадськості, яка б могла їх захистити, обмежені, — розповідає Даша Корба архітектор, співзасновниця "Мапи реновації". — Найважливіша робота, яка потребує купи ресурсів, — це юридичний супровід захисту будівель, що опинилися у небезпеці. Нині, на жаль, сили забудовників та громадянського суспільства у правовому протистоянні порівняти неможливо. Вважаємо, що ефективний правовий захист стане фундаментом для запобігання знищенню цінної архітектури”.

Підтримати проєкт та допомогти зберегти історично важливі будинки можна тут: https://privetmaprenovation.com.

"Мапа реновації" — незалежна громадська організація, яка привертає увагу до покинутої архітектурної спадщини Києва. Команда проєкту виступає проти вандальських реконструкцій будівель та займається широкою адвокацією цінної архітектури. Детальніше — на сайті.

Читайте також:

Украинский проект вошел в лонг-лист архитектурной премии Dezeen Awards 2021.

В Україну повернеться "скіфське золото", яке вивезли сім років тому з Криму в Амстердам.