Поиск

Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу

Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу

У селищі Обухівка на Дніпропетровщині

Текст: Buro 24/7

Фото: Andrey Avdeenko

Проєкт архітектурного бюро Valentirov & Partners

Про український дитячий садок, який знаходиться в селищі Обухівка на Дніпропетровщині, написало авторитетне американське видання ArchDaily, повідомляє #Шотам.

ArchDaily пише про найкращі світові проєкти. Проєкт дитсадка в Обухівці реалізував архітектор Алекс Валентіров і його компанія Valentirov & Partners.

Будівництво державного навчального закладу тривало півтора року. Навчання в ньому коштує приблизно 500 гривень на місяць. Будівлю створювали із впровадженням екологічних норм та енергоефективних технологій, що є доволі складним завданням для реалізації в Україні. Проте саме це робить садок особливим: в ньому панорамні вікна, використовуються сонячні батареї та є власна котельня.

Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу (фото 1)
Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу (фото 2)

Освітній заклад було зроблено на замовлення місцевої влади, оскільки в селищі Обухів не було жодного закладу початкової освіти. Бюджет будівництва склав 68 мільйонів гривень. Площа садка становить приблизно 2 тисячі квадратних метрів, і він розрахований на 115 дітей.

Перед початком проєктування архітектори вивчали досвід інших країн, зокрема Німеччини, Франції та Японії. За словами Алекса Валентірова, дитсадок в Обухові справді є унікальним проєктом для України, заразом завдяки величезним панорамним вікнам, які "стирають межу між внутрішнім простором і ландшафтним".

Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу (фото 3)
Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу (фото 4)

Однією з особливостей дитсадка є те, що він має повністю безбар'єрний вхід. "Дитсадок доброзичливий і зсередини, і зовні. У коридорах на стінах зображені герої мультфільмів, яких діти можуть розфарбовувати. На стелях у спальнях  малюнки, які допомагають розслабитися і заснути. На подвір'ї  штучна трава, замість традиційного асфальту і щебеню",  розповів Алекс Валентіров.

Застосування енергоефективних технологій дозволило зробити садок екологічним завдяки сонячним батареям. "Вікна в підлогу на південній стороні будівлі дозволяють в осінньо-зимовий період, коли сонце низько над горизонтом, отримувати більше сонячної енергії й достатньо прогрівати приміщення. А для захисту від високого сонця в літній період є балкони другого поверху і фасадна пластика",  зазначив архітектор.

Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу (фото 5)
Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу (фото 6)
Український дитсадок опинився серед найкращих архітектурних об’єктів світу (фото 7)

На його думку, Україна поки не готова до зеленого будівництва у великих масштабах. Це не завжди потрібно вітчизняним замовникам. "Ми ж намагаємося конкурувати якістю тих думок, які закладаємо в проєктні рішення. Зокрема, завжди у будівлях шукаємо взаємодію з повітрям, сонцем і всім, що нас оточує",  каже Алекс Валентіров.

 

Дивіться також:

Музей шейха Заїда: В ОАЕ планують створити грандіозний культурний центр.

Это красиво: Блестящая башня в Арле, вдохновленная картиной "Звездная ночь" Ван Гога.