Поиск

Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021

Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021

8 жінок-підприємиць з усього світу

Текст: Buro 24/7

Вони генерують позитивні зміни заради майбутніх поколінь

26 травня 2021 відбулася віртуальна церемонія нагородження лауреаток Cartier Women's Initiative та було оголошено імена 8 переможниць. Ними стали жінки-підприємиці з усього світу.

Церемонія пройшла після завершення триденного циклу віртуальних конференцій "Ефект доміно" (The Ripple Effect). Їхньою метою було у формі дискусій та онлайн-зустрічей із провідними спікерами продемонструвати, як підтримка жінок-підприємиць, що роблять зміни, може мати ефект доміно і зробити світ кращим для майбутніх поколінь.

Віртуальні зустрічі очолив Сіріл Віньєрон, CEO та президент Cartier, а також представники світової інтелектуальної еліти, лідери думок і підприємці. Серед них письменник та науковець Нассім Талеб, акторка і продюсерка Яра Шахіді, авторка Жаклін Новограц та інші.

Вісім лауреаток було обрано незалежним міжнародним журі серед 876 заявок зі 142 країн. Усіх переможниць 2021 року об'єднує непохитне прагнення генерувати позитивні зміни у світі, які відповідають цілям сталого розвитку ООН, серед яких покращення здоров'я і добробуту, зменшення нерівності, боротьба зі змінами клімату, а також відповідальне споживання та виробництво.

Лауреатками Cartier Women's Initiative в 2021 році стали: Валентина Рогачева (Мексика), Ребекка Уі (США), Андреа Барбер (Іспанія), Сейнабу Дієнг (Малі), Басіма Абдулрахман (Ірак), Коріна Юанг (Тайвань, Китай), Ребекка Перкаскі (Нова Зеландія). Також переможницею тематичної нагороди, яка відзначає досягнення жіночих проєктів у сфері наукових і тематичних інновацій (Science & Technology Pioneering Award), стала Оріанна Бретшгер із США.

BURO. розповідає більш детально про трьох лауреаток премії Cartier Women's Initiative 2021:

 

Андреа Барбер

Іспанія

Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 1)
Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 2)
Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 3)

Андреа Барбер — співзасновниця та CEO компанії RatedPower, мета якої — діджиталізувати індустрію відновлювальних джерел енергії та максимізувати потенціал чистої енергії за допомогою програмного забезпечення як продукту послуги (SaaS). Це дозволяє оптимізувати та автоматизувати способи проєктування сонячних енергетичних установок.

У 2019 році ООН попередила, що в людства є всього десять років для того, щоб запобігти незворотній шкоді від кліматичних змін. У вирішенні цього питання відновлювальна енергія відіграє одну з ключових ролей. Андреа Барбер помітила, наскільки неефективним може бути процес проєктування, коли вона працювала в інженерному консалтингу, в компанії, що займалася відновлювальними джерелами енергії.

Андреа та її колеги зробили висновок, що відповідь у розв'язанні проблеми варто шукати в технологіях. Вони заснували RatedPower, щоб розвинути pvDesign  хмарне програмне забезпечення, яке здійснює автоматизацію та оптимізацію всіх етапів створення сонячної енергетичної станції, від дослідження та аналізу до дизайну та проєктування.

Андреа каже, що їхню команду надихнуло спільне розуміння того, наскільки ця проблема є важливою. "Всі ми любимо природу. Насправді нас дуже багато що поєднує зі світом природи, і ми дуже переживали, що недостатньо допомагаємо. Як ми можемо використати наші знання та наші технології, щоб вирішити цю проблему? Це було нашою мотивацією",  розповіла Андреа Барбер.

 

Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 4)

Сейнабу Дієнг

Малі

Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 5)
Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 6)

Сейнабу Дієнг — засновниця та CEO компанії Maya, яка спеціалізується на магазинних продуктах, що використовують інклюзивну модель, завдяки партнерству з фермерами Малі.

Їжа може бути тим культурним елементом, який поєднує людей з їхньою спадщиною. Тим не менш у багатьох місцях на Землі їжа, яку споживають люди, не має ніякого відношення до місцевих громад. Населення Малі складає 20 мільйонів, із них 75 % залежать від сільського господарства. Харчова промисловість у країні слаборозвинена, тому Малі імпортує більшість харчових продуктів, які виготовляє.

Після закінчення школи Сейнабу Дієнг десять років жила у Франції, а коли повернулася на батьківщину, була шокована тим, що більшість продуктів, які там споживаються, походять з інших місць. Фермери не знали, як правильно зберігати свій товар, і багато втрачали, тому що він просто псувався і ставав непридатним.

Сейнабу прийняла рішення це змінити та знайшла однодумців, серед яких була її колишня кухарка Майя. Разом вони почали по вихідних днях купувати трави, овочі та спеції на локальних ринках, а потім думали, як їх найкраще зберігати. Своїми ідеями жінки ділилися в соціальних мережах, і поступово ця популярна практика переросла у повноцінний бізнес, який отримав назву Maya.

На сьогоднішній день компанія Maya займається виробництвом різноманітних харчових продуктів, виключно місцевого походження, де джерелом натхнення виступають сімейні рецепти. "Ми перейшли від купівлі на ринках до покупки безпосередньо в одинадцяти асоціацій фермерів-партнерів",  розповідає Сейнабу. Із 2017 року компанія переробила 78 тонн овочів та круп, третина з яких надходить безпосередньо від фермерів-партнерів.

Сейнабу Дієнг сподівається, що, посилюючи роль фермерства в регіоні, Африка зможе побороти бідність. "Мені приємно думати, що, коли мій син піде до школи, він зможе їсти їжу, виготовлену в Африці",  каже Сейнабу. В команді Maya працює 21 людина, а їхні продукти, крім Малі, тепер доступні в Сенегалі, Буркіна-Фасо та Кот-д'Івуарі.

 

Оріанна Бретшгер

США

Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 7)
Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 8)
Жінки, які надихають: Оголошено переможниць премії Cartier Women’s Initiative — 2021 (фото 9)

Оріанна Бретшгер — засновниця та CEO компанії Aquacycl, яка пропонує модульні системи, що здійснюють очищення органічних відходів на місці, а також роблять енергетично нейтральну очистку стічних вод.

Згідно зі статистикою, третина населення Землі не має доступу до туалету, проте більше половини мають мобільний телефон. Відсутність доступу до води має найбільший вплив на жінок та дівчат, що змушує їх витрачати час на пошук води для побутових потреб, замість того, щоб присвятити себе, наприклад, навчанню або певним чином долучитися до розвитку сімейного достатку. Багато дівчат не можуть ходити до школи, якщо в них починається менструація, але в освітньому закладі немає базових засобів гігієни.

Оріанна Бретшгер на власному життєвому досвіді знає, як це  стикатися з проблемою стічних вод. "Я росла на Південному Заході США, де проблема з водою завжди стояла на першому місці",  каже Оріанна. Під час навчання в університеті вона почала досліджувати спосіб електронного контролю того, як бактерії дихають і харчуються. Спершу її висновки були застосовані в контексті акумуляторних технологій, а пізніше це призвело до створення мікробного паливного елементу. Ця система контролю могла бути використаною для переробки відходів.

У 2016 році Оріанна Бретшгер заснувала компанію Aquacycl, що пропонує ефективну систему очищення стічних вод на місці, яка може працювати скрізь, в тому числі використовуватися у невеликих спільнотах та на виробничих підприємствах.

Компанія запатентувала свою технологію під назвою BioElectrochemical Treatment Technology. "Ми розщеплюємо відходи на основні компоненти діоксиду вуглецю, який розчиняється у воді, і на електрони та протони, які ми використовуємо для виробництва електрики та нової молекулярної води",  розповіла про діяльність компанії Оріанна Бретшгер.

 

Дивіться також: Писатель Нассим Талеб, астронавт NASA Эллен Очоа. Чего ждать от онлайн-конференции Cartier Women's Initiative.