Поиск

Генерал-губернатором Канади вперше в історії стала представниця корінного народу країни

Генерал-губернатором Канади вперше в історії стала представниця корінного народу країни

Важлива подія

Текст: Buro 24/7

Фото: Unsplash

Посаду отримала колишня лідерка інуїтів Мері Саймон

Генерал-губернатором Канади вперше в історії стала представниця одного з корінних народів країни, повідомляє місцева телерадіокомпанія CBC. Посаду зайняла Мері Саймон  колишня лідерка інуїтів. Вона буде також представницею Єлизавети II в Канаді.

Мері Саймон народилася у селищі Канжікуалюжжуак, у провінції Квебек, у родині англійця та представниці інуїтів. Вона була однією з восьми дітей у сім'ї. Раніше жінка працювала продюсером та диктором на радіостанції CBC North, обіймала дипломатичну посаду в ролі посла Канади в Данії, а також була президентом канадської організації "Інуїт Тапіріїт Канатамі".

"Я можу з упевненістю сказати, що моє призначення  історичний та натхненний момент для Канади і важливий крок уперед на довгому шляху до примирення",  зазначила у промові Мері Саймон. У своєму спічі вона звернулася англійською мовою та мовою інуїтів, яка має назву "інуктитут".

Повідомляється, що у січні 2021 року попередній генерал-губернатор Жюлі Пейетт пішла у відставку після скандалу зі своїми підлеглими, які заявили про "токсичну атмосферу" в колективі та публічні образи в їхній бік.

 

Дивіться також: 

У Мексиці до Дня незалежності розіграють у лотерею дім наркобарона Ель Чапо.

В Ванкувере открыли модельное агентство с представителями коренных народов.

Больше