Поиск

Журналістки, юристки, музикантки: Жінки сотень професій в Україні мають стати на військовий облік

Журналістки, юристки, музикантки: Жінки сотень професій в Україні мають стати на військовий облік

Нова реальність

Текст: Buro 24/7

Фото: Getty Images

Порушення закону каратиметься штрафами

Міністерство оборони України видало наказ, за яким жінки сотень різних професій мають стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних.

На облік братимуть жінок до 60 років із професією, спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, та які "придатні для проходження військової служби за станом здоров'я та віком".

Серед професій у розширеному переліку — програмістки, лікарки, юристки, журналістки, музикантки, соціальні працівниці, працівниці ресторанів та готелів, бухгалтерки, діловодки, рекламниці тощо.

"Жінки виконують військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками", — йдеться в законі.

Відповідно до закону, військовозобов'язані — це особи, які перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

У воєнний час військовозобов'язаним заборонено покидати країну.

Військовозобов'язаних жінок можуть залучати до лав ЗСУ або до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час вони можуть долучатись до війська лише добровільно за контрактом.

Роботодавець має тепер проконтролювати, щоб жінки відповідних спеціальностей, які вже працюють на підприємстві за переліком, стали на військовий облік. Перш ніж брати жінку на роботу, роботодавець має перевіряти в неї документи про взяття на військовий облік. Якщо жінка-працівниця не стане на облік, то сплачуватиме штраф 850-1700 гривень, а її керівник на роботі — 5100-8500 гривень.

Процедуру та терміни взяття на облік жінок Міноборони має роз'яснити додатково.

"Я подзвоню у кілька військкоматів та дізнаюся, чи є у них план дій, бо кожен військкомат самостійно визначає алгоритм, як стати на облік. Думаю, що ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів", — розповіла "Громадському радіо" радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова.

Також розглядається можливість стати на облік в електронному форматі.

Читайте також:

В Україні розробили бронежилет для жінок.

Билли Айлиш, нарисованная украинским художником, украсила билборд в Нью-Йорке.