Поиск

Перша українська місія на Місяць відбудеться у 2022 році. Її здійснить британська компанія Spacebit

Перша українська місія на Місяць відбудеться у 2022 році. Її здійснить британська компанія Spacebit

Чудові новини!

Текст: Buro 24/7

У межах місії на поверхню Місяця доставлять техніку для проведення наукових досліджень

Британська компанія Spacebit спільно з американськими партнерами планує здійснити першу українську місію на Місяць вже у 2022 році, пише "Укрінформ".

Про це повідомили на сайті компанії Spacebit, засновником та гендиректором якої є українець Павло Танасюк. 30 серпня він також виступив на пресконференції щодо першої української місії на Місяць.

За словами Танасюка, у межах цієї місії на поверхню Місяця доставлять техніку для проведення наукових досліджень: камери та радіаційні сенсори, виготовлені українськими інженерами та протестовані компанією спільно з конструкторським бюро "Південне", науково-виробничим підприємством "Меридіан" ім. Корольова, підприємствами "Екотест" та "ТитанЕра".

"Укрінформ" повідомляє, що українській стороні це коштуватиме близько 1,5 мільйона доларів.

Павло Танасюк сподівається, що місія дозволить відродити роль України як космічної держави на міжнародній арені та надати старт для розвитку вітчизняних космічних проєктів у співдружності з державним сектором. "Про цей проєкт дізнаються у всьому світі, адже Україна стане однією з небагатьох держав, які змогли успішно доставити науковий вантаж на Місяць",  заявив Танасюк.

Spacebit  приватна британська компанія, заснована у 2014 році, яка розробляє технології космічної робототехніки для місячних і планетарних місій, працює над інструментами аналізу космічних даних і роботизованими концепціями дослідження космосу, що включають штучний інтелект та мікроробототехніку.

 

Дивіться також: NASA запустило космический корабль Cargo Dragon компании SpaceX. Смотрите, как это было.