Поиск

\"Червоний сигнал для людства\": ООН опублікувала щорічний звіт про кліматичні зміни

"Червоний сигнал для людства": ООН опублікувала щорічний звіт про кліматичні зміни

Зміни клімату неминучі

Текст: Buro 24/7

Фото: Unsplash

Середня температура у світі піднялася на 1,1 градуса за Цельсієм

9 серпня 2021 року Міжурядова група експертів із питань змін клімату опублікувала щорічний звіт ООН, який містить інформацію за останні 7 років дослідження. Про це повідомляє Reuters.

Експерти зазначають, що Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, і середня температура у світі піднялася на 1,1 градуса за Цельсієм. На це впливає, зокрема, діяльність людини. На їхню думку, зміни клімату призведуть до катастрофічних наслідків, яких важко буде уникнути, але людство ще має шанс це змінити.

Згідно з Паризькою кліматичною угодою 2015 року, політики домовилися про важливість не допустити підвищення температури більш ніж на 1,5 градуса. Перевищення цієї теоретично допустимої норми може призвести до зменшення врожайності рослин і змін в екосистемах світу.

Вчені зазначають, що за будь-яким сценарієм планета у середньому нагріється на 1,5 градуса до 2040 року, але це може статися й раніше, якщо викиди вуглецю не скоротяться впродовж найближчих років. Фахівці кажуть, що довгострокові наслідки потепління неминучі й в перспективі це призведе до потужних штормів, посух, повеней та пожеж.

"Сьогоднішній звіт  червоний сигнал для людства. Якщо ми об'єднаємося зараз, то зможемо уникнути кліматичної катастрофи. Як показує звіт, у нас немає часу на затримки та виправдання",  сказав генсек ООН Антоніу Гутерріш.

У листопаді 2021 року у Глазго відбудеться кліматичний саміт.

 

Дивіться також: Світлина українського фотографа стала символом катаклізмів у Туреччині.