Поиск

\"Мистецтво у шкільному саду\": Курс для тих, хто хоче стати куратором виставки просто неба

"Мистецтво у шкільному саду": Курс для тих, хто хоче стати куратором виставки просто неба

Проєкт ГО "Місто-сад"

Текст: Buro 24/7

Шкільні команди візуалізують свої творчі ідеї та створюють виставки

"Мистецтво у шкільному саду"  безкоштовний онлайн-курс, створений в рамках освітніх проєктів ГО "Місто-сад". Записатися на нього можуть учні шкіл, вчителі та всі, хто прагне втілити свої мистецькі ідеї і має бажання стати куратором виставки просто неба.

Найближча виставка учасників проєкту відбудеться наприкінці травня — на початку червня 2021 року.

"Мистецтво у шкільному саду": Курс для тих, хто хоче стати куратором виставки просто неба (фото 1)

Курс "Мистецтво у шкільному саду" — це десять лекцій із практичним досвідом художників і кураторів, які допоможуть у втіленні мистецьких проєктів та розкажуть те, що учні не знайдуть у підручнику. Лектори курсу — Алевтина Кахідзе, Ксенія Малих, Єлена Орап, Станіслав Туріна, Анатолій Бєлов та Ольга Шишлова.

"Мистецтво у шкільному саду": Курс для тих, хто хоче стати куратором виставки просто неба (фото 2)

Головне завдання лекторів — навчити дітей мислити креативно та сміливо втілювати творчі ідеї. Зокрема, експерти розповідають, як зробити власну дослідницьку виставку, що треба вміти, аби стати куратором, які правила розміщення арт-об'єктів у просторі тощо.

У проєкті "Творимо мистецтво у шкільному саду" є дві важливі складові, які взаємодоповнюють одна одну. П'ять шкільних команд мають можливість безпосередньо працювати над виставкою. Також освітній курс має необмежений доступ, тому всі охочі можуть пройти його безкоштовно й отримати унікальний практичний досвід від професіоналів своєї справи.

"Мистецтво у шкільному саду": Курс для тих, хто хоче стати куратором виставки просто неба (фото 3)

Єлена Орап, архітекторка та авторка лекції "Яким буває шкільний двір", в рамках курсу розповідає історію виникнення садів біля шкіл. За її словами, цей процес почався майже століття тому. "Курс є унікальним явищем для української школи. Він може бути використаний для занять, адже ці знання дуже практичні та свіжі. До того ж учні самостійно обирають теми виставок",  каже пані Єлена.

"Мистецтво у шкільному саду": Курс для тих, хто хоче стати куратором виставки просто неба (фото 4)

Команда "Місто-сад" разом із запрошеною художницею Алевтиною Кахідзе працює над створенням виставок у шкільних садах. Зі шкільними командами експерти працюють над ідеями, які учні подали на конкурс, і разом шукають найкращу форму, щоб передати їхній зміст.

У травні 2021 п'ять шкільних команд візуалізують свої творчі ідеї.

Наприклад, команда з Переяславської школи № 3 висвітлює екологічну тему і те, як сміття та його неправильна переробка впливають на природу. Зокрема, учні розкажуть, як перетворити картонні труби на мистецтво. У Козятині будуть говорити про булінг, створивши "людину-книгу" з цитатами своїх друзів і знайомих, які піддавалися булінгу. А в Олександрії представлять історію та сучасність будівель міста у серії архівних фотографій та картин історичних будівель, написаних самими учнями.

"Мистецтво у шкільному саду": Курс для тих, хто хоче стати куратором виставки просто неба (фото 5)

ГО "Місто-сад" заснована у 2014 році під час Революції Гідності в Україні як сила, яка об'єднує громаду та надихає на дію.

 

Дивіться також: "Пропаганда світу моєї мрії": У Voloshyn Gallery пройде персональна виставка Катерини Лисовенко.