Поиск

Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт

Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт

Сучасне українське мистецтво

Текст: Buro 24/7

Виставка опер, трансмедіальна лабораторія та мистецькі екскурсії ВДНГ

Проєкт Жанни Кадирової в Центрі сучасного мистецтва М17

"На акваторії заводу купатися було заборонено" — кураторський проєкт мисткині Жанни Кадирової відкрито до 24 жовтня в Центрі сучасного мистецтва М17.

Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт (фото 1)

Відвідувачі виставкового проєкту із самого початку опиняються в експериментальному просторі, який нагадує художню майстерню, галерею, репетиційний зал та архів підприємства радянської доби.

Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт (фото 2)

Виставка — це перша масштабна презентація робіт художників і художниць, які протягом останніх років працювали на території колишнього Одеського судноремонтного заводу СРЗ-2, перетворивши її на унікальний культурний кластер і трансмедіальну лабораторію. За декілька років закрита територія СРЗ-2 стала симбіозом скульптурних, малярських, шовкотрафаретних та інженерних майстерень, музичної студії, а також ательє.

Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт (фото 3)
Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт (фото 4)

"Головна ідея виставки — показати трансформацію, те, як за пів року з розвалених, сирих, обдертих приміщень створили майстерні, які не хотілося залишати. Я бачу СРЗ все ж таки як завод, який продукує художні образи, музичні перформанси, виступи, вечірки, лабораторні експерименти. Цей настрій ми й хотіли передати у виставковому просторі М17", — коментує Жанна Кадирова.

"На акваторії заводу купатися було заборонено". Центр сучасного мистецтва М17, до 24 жовтня.

Чотири екскурсії мистецтвознавиці Євгенії Моляр на ВДНГ

Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт (фото 14)

У жовтні на ВДНГ відбуватимуться екскурсії Євгенії Моляр, яка була кураторкою мистецького сезону "Літо на ВДНГ". Чотири прогулянки територією ВДНГ присвячені мистецьким творам, що з'являлися на території комплексу з моменту його створення в 1963 році й до сьогодення. Мистецтвознавиця, дослідниця культурної спадщини XX століття, учасниця ініціативи ДЕ НЕ ДЕ, Моляр проведе відвідувачів маршрутом, під час якого вони будуть споглядати зразково модерністські павільйони та будівлі з барельєфами, мозаїками й розписами, створені видатними українськими архітекторами (Борис Жежерін, Михайло Гречина, Ігор Мезенцев) та художниками (Степан Кириченко і Надія Клейн, Іван Литовченко, Валерій Ламах, Михайло Дерегус, Микола Кривенко).

Маршрут екскурсії охоплюватиме центральні павільйони, з їхніми декоративними розписами, скульптурними композиціями та керамічними елементами. Гості дізнаються більше про художні техніки, що застосовувалися в оформленні будівель, та про авторів, які працювали над втіленням проєктів. Також прогулянка пролягатиме повз модерністські павільйони та будівлі, які є прикладом вдалої ревіталізації. Євгенія Моляр познайомить відвідувачів із роботами, які нині експонуються на території комплексу: як сучасними артоб'єктами, так і творіннями митців минулих років, як-от скульптура "Бруківка — зброя пролетаріату".

Екскурсії відбудуться 2, 3, 16 та 17 жовтня о 16:00. Квитки тут.

"Корисні копалини: виставка опер у павільйоні спогадів" на ВДНГ

Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт (фото 22)

Із 1 до 31 жовтня 2021 року музична агенція "Ухо" проведе мультимедійну виставку "Корисні копалини: виставка опер у павільйоні спогадів". Подія відбудеться у "Павільйоні культури" на ВДНГ.

Проєкт присвячений трьом сучасним операм, які "Ухо" створило на замовлення Національної опери України у 2016-2018 роках: "Лімб" Стефано Джервазоні, "Хліб. Сіль. Пісок" Карміне Челли та "Моє зрадливе світло" Сальваторе Шарріно. Він створений на основі відеозаписів та сценічних декорацій цих опер, а також документації трагічного руйнування частини експозиції.

"Корисні копалини" стануть першою масштабною подією, що відбудеться у новоствореному "Павільйоні культури" — кураторській інституції, яка працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури й базується у павільйоні ВДНГ №13 "Вугілля", м. Київ. Головна художниця виставки - Катерина Лібкінд. Музичний консультант — Луїджі Ґаджеро.

Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт (фото 29)
Культурні плани на всі вихідні жовтня — споглядати СучУкрАрт (фото 30)

"Корисні копалини: виставка опер у павільйоні спогадів", 13-й павільйон ВДНГ, до 31 жовтня. Більше про подію за посиланням.

Читайте також: 

"Когда люди собираются вокруг смерти, всё становится очень живым", — Катя Либкинд о выставке опер "Ухо"