Поиск

Робота Нікіти Кадана стане частиною колекції паризького Центру Помпіду

Робота Нікіти Кадана стане частиною колекції паризького Центру Помпіду

“Постамент. Практика витіснення”

Текст: Buro 24/7

Фото: nikitakadan.com

Інсталяція художника буде експонуватися на виставці українського сучасного мистецтва "Україна в Помпіду"

Куратори Національного центру мистецтва і культури Жоржа Помпіду відібрали до колекції музею роботу Нікіти Кадана "Постамент. Практика витіснення" (2009-2011). Передача та розміщення роботи, що знаходилася у приватній колекції, відбулися за сприяння Voloshyn Gallery.

Робота Нікіти Кадана буде експонуватися на виставці українського сучасного мистецтва "Україна в Помпіду", яка пройде у Франції у 2022 році. Присутність українських художників у постійній колекції однієї з найпрестижніших мистецьких інституцій світу  важлива подія для країни та творчості митців, що сприятиме розширенню взаємодії публіки з сучасним мистецтвом східноєвропейського напрямку і стане важливою складовою для розвитку нового інтернаціонального культурного діалогу.

"Постамент. Практика витіснення"  інсталяція, яка складається з великого макета постаменту, що стоїть у виставковому залі, торкаючись стелі, та тексту, нанесеного на стіну. Місця для пам'ятника, що мав би стояти на цьому постаменті, вже не лишається. Навколо постаменту є тільки вузький коридор для глядачів. Текст  це хроніка "війни пам'ятників" у пострадянській Україні: пошкодження та знищення монументів як радянських, так і нових націонал-патріотичних.

Робота Нікіти Кадана стане частиною колекції паризького Центру Помпіду (фото 1)
Робота Нікіти Кадана стане частиною колекції паризького Центру Помпіду (фото 2)

Першу версію роботи було реалізовано у 2009 році, другу — у 2011-му.

Нікіта Кадан  учасник художньої групи Р.Е.П., кураторської групи Худрада та голова відділу сучасного мистецтва Кмитівського музею. У 2011 художник отримав Першу премію PinchukArtCentre Prize, а у 2014 — Спеціальну премію Future Generation Art Prize.

 

Дивіться також:

"Україна в Помпіду": Що потрібно знати про виставку українського сучасного мистецтва у Франції.

На Венеційській бієнале сучасного мистецтва Україну представить галерея The Naked Room.

 

Больше