Поиск

\"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих\": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва

"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва

Відкриття — 25 червня 2021

Текст: Buro 24/7

Колекція мистецтва останніх ста років

25 червня 2021 після тривалої реекспозиції відкривається другий поверх Одеського художнього музею, де буде представлена оновлена експозиція під назвою "ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих". Це колекція мистецтва останніх ста років.

"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва (фото 1)

На виставці буде представлено понад 350 робіт з колекції музею, переважна більшість яких раніше ніколи не експонувалася для широкого загалу. Кожна зала буде присвячена окремому "великому стилю" або періоду і познайомить глядачів із мистецтвом міжвоєнного модернізму, соцреалізму, суворого стилю, роботами шістдесятників, народним мистецтвом, трансавангардом, а також з творами сучасної генерації художників.

"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва (фото 2)
"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва (фото 3)

Експозицію створено як виставковий проєкт, що логічно продовжує попередні великі проєкти Одеського художнього музею: "Спецфонд: репресоване мистецтво", "Ексгумація. Соцреалізм з колекції Одеського художнього" і "Суворі та стильні" 2020 року. "ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих" підсумовує дослідницькі надбання цих виставок і встановлює зв'язок з пізнішими періодами українського мистецтва.

"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва (фото 4)

В експозиції будуть представлені одеські та інші українські художники  Юрій Єгоров, Олександр Ацманчук, нонконформісти-шістдесятники, а також "приховані скарби" з колекції Одеського художнього  роботи, які впродовж десятиліть зберігалися у фондах.

"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва (фото 5)
"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва (фото 6)
"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва (фото 7)

Остання зала експозиції присвячена мистецьким процесам, що відбуваються тут і зараз і буде динамічною  одні картини періодично змінюватимуться іншими.

"ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих": Одеський художній музей представив оновлену експозицію сучасного мистецтва (фото 8)

Дізнатися більше про виставку "ХХ-ХХІ: від двадцятих до двадцятих" можна на сторінці Одеського художнього музею.

 

Дивіться також:

Історії дітей: У Києві відкрилася перша виставка Музею воєнного дитинства.

"Від радянської цензури до нової естетики": В Україні створили онлайн-архів Харківської школи фотографії.

Плани на тиждень: Виставки сучасного українського мистецтва в Києві, які варто відвідати.