Поиск

Живопис на нігтях і проведення межі: Що можна замовити на платформі дивних послуг Service

Живопис на нігтях і проведення межі: Що можна замовити на платформі дивних послуг Service

Кожна людина — художник

Текст: Buro 24/7

Фото: Фото: Станіслав Карташов,
Copyright: Goethe-Institut Ukraine

Арт-послуги від художників

У мережі з'явилася онлайн-платформа Service, де кожен може замовити або запропонувати дивні послуги. Кураторкою проєкту виступила Леся Кульчинська.

Засаднича концепція проєкту відсилає до маніфесту німецького художника Йозефа Бойса "Кожна людина — художник". На платформі можна замовити такі послуги, як трансляція світанку з 12 поверху, прогулянка Києвом із заплющеними очима, каліграфічний розпис тіла, вишивка власним волоссям, читання замовнику перед сном, живопис на нігтях, розпис кришечок консервації, підбір костюму “міської божевільної” чи розкадрування снів.

У проєкті взяли участь художники Саша Курмаз, Анатолій Бєлов, Катя Лесів, Тамара Турлюн, Борис Кашапов, Неллі Шилова, Ксенія Гнилицька, Олена Сіятовська, колектив Dis/order та інші.

Живопис на нігтях і проведення межі: Що можна замовити на платформі дивних послуг Service (фото 1)

Авторка Леся Кульчинська наполягає на тому, що платформа є експериментальною. "Я запропонувала художникам осмислити мистецтво як послугу або послугу як мистецтво, — розповідає кураторка. — Для мене цей проєкт є водночас і реалістичним, і утопічним. Реалістичним, бо це якесь запрошення для себе самої й колег зі сфери мистецтва замислитись про те, що все-таки ми є частиною економіки — хочемо ми цього чи ні. З іншого боку, він є утопічним, бо економіка — це розподіл ресурсів, який якимсь чином відбиває наші цінності. В українській державі ресурси на культуру та мистецтво розподіляються за залишковим принципом. І в цій системі проєкт із мистецькими послугами навряд чи може існувати”.

Живопис на нігтях і проведення межі: Що можна замовити на платформі дивних послуг Service (фото 2)
Живопис на нігтях і проведення межі: Що можна замовити на платформі дивних послуг Service (фото 3)

Проєкт створений з нагоди святкування 100-річчя з дня народження Йозефа Бойса і є частиною транснаціонального проєкту Beuys on/off (Goethe-Institut в Токіо) та реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні, а також є частиною програми Тижнів Німеччини в Україні від Посольства Німеччини у Києві.

Читайте також:

Одеський художній музей отримав статус національного.

У Будинку кіно стартує Київська бієнале 2021 "Союзники". Що відвідати?