Поиск

Живопис та шиття: The Naked Room представили персональну виставку Олесі Трофименко

Живопис та шиття: The Naked Room представили персональну виставку Олесі Трофименко

Уперше за тривалий час

Текст: Buro 24/7

Серія живописних полотен з елементами вишивки

The Naked Room представили першу за тривалий час персональну виставку Олесі Трофименко  серію живописних полотен з елементами вишивки, над якими художниця працювала протягом останніх півтора року. Важливим у цій серії є поєднання реалістичного живопису, що тривалий час був інструментом академічного мистецтва, та ручної вишивки, яка в українській культурі традиційно вважається декоративно-ужитковим ремеслом. У роботах Олесі техніки набувають нового сенсу.

Живопис та шиття: The Naked Room представили персональну виставку Олесі Трофименко (фото 1)

За основу полотен Олеся взяла знайдені зображення (так звані found images): фотографії друзів та знайомих із власного архіву, світлини із соціальних мереж і телебачення. На перший погляд, здається, що ці випадкові зображення нічого не означають, але насправді вони можуть означати будь-що. Все залежить від контексту, в якому ми їх бачимо. У соцмережах їхнє значення одне, а у галереї сучасного мистецтва — абсолютно інше.

Варто зауважити, що вишиті полотна Олесі Трофименко є результатом багатогодинної кропіткої праці. Вони провокують критичне ставлення до зображення. Художниця створила тихий та повільний простір, де інформаційний шум перетворився на інформацію. І тільки глядач та його бажання спостерігати здатні повернути явищам їхній справжній сенс.

Живопис та шиття: The Naked Room представили персональну виставку Олесі Трофименко (фото 2)

Нагадуємо, Олеся Трофименко народилася в 1982 році в смт Вільча Поліського району. Здобула освіту в Державній художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка (1993-2000) і Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, майстерні монументального живопису під керівництвом Миколи Стороженка (2001-2007). Вона працює у сфері кіно як художниця-постановниця, брала участь у багатьох групових художніх виставках.

 

Читайте також: Лицар на рибі, дикобраз та глечик з ногою. Як читати триптих "Спокуса Святого Антонія".