Поиск

“Вчора, сьогодні і завжди”: Розповідаємо про виставку колекції Вадима Мороховського в Одесі

“Вчора, сьогодні і завжди”: Розповідаємо про виставку колекції Вадима Мороховського в Одесі

Одеса XVIII — першої половини XX століття

Текст: Buro 24/7

Виставка проходить у Музеї сучасного мистецтва Одеси

До 26 вересня 2021 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси триває виставка "Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського". На виставці представлені роботи митців  представників різних жанрів та течій, яких об'єднує одне  Одеса.

Спеціально для BURO. про виставку розповідає журналістка Олеся Яненко.

Команда музею присвятила виставку 50-річному ювілею засновника МСМО, мецената та громадського діяча Вадима Мороховського, який зберіг величезну кількість артефактів, які пов'язані з культурним та історичним життям Одеси в широкому проміжку часу, а це більш ніж 200 років.

У рамках проєкту відвідувачі мають унікальну нагоду ознайомитись із художніми творами, переважна більшість яких ніколи не була представлена в інших локаціях для широкого загалу.

Експозиція виставки ділиться на десять самостійних тематичних блоків  десять залів, де мистецтво торкається Одеси в період Російської імперії, часів СРСР та Революції. Окрім поділу на зали виставка розмістилася на двох поверхах  перший відображає історичний контекст, другий  сучасне мистецтво, віртуальні метаморфози та NFT-складову.

“Вчора, сьогодні і завжди”: Розповідаємо про виставку колекції Вадима Мороховського в Одесі (фото 1)

Культурне життя міста представлене різноплановими експонатами, де картини, скульптури та інші артефакти допомагають відчути історичний слід не лише мистецького життя одеситів, але й повсякденних хронік побутового життя пересічних містян. Зокрема, унікальних колекційних купюр, монет, талонів та облігацій.

“Вчора, сьогодні і завжди”: Розповідаємо про виставку колекції Вадима Мороховського в Одесі (фото 2)
“Вчора, сьогодні і завжди”: Розповідаємо про виставку колекції Вадима Мороховського в Одесі (фото 3)

Образотворче мистецтво XVIII  першої половини XX століття представлене добре відомою за межами України мисткинею-футуристкою Сонею Делоне, а також представниками інших напрямів  фовізму (Адольф Федер), модернізму та реалізму Амшея Нюренберга, українським модерном з елементами української народної творчості (Михайло Жук) та іншими митцями. 

“Вчора, сьогодні і завжди”: Розповідаємо про виставку колекції Вадима Мороховського в Одесі (фото 4)

Поціновувачі авангарду знайдуть оригінальні роботи Володимира Баранова, любителі маловідомого кубофутуризму  Бориса Косарєва, сюрреалізм представлений відомим французьким художником Сандро Фазині.

“Вчора, сьогодні і завжди”: Розповідаємо про виставку колекції Вадима Мороховського в Одесі (фото 5)
“Вчора, сьогодні і завжди”: Розповідаємо про виставку колекції Вадима Мороховського в Одесі (фото 6)

Для цінителів сучасного мистецтва знайдуться окремі експозиції  на другому поверсі представлені роботи Мирослава Кульчицького, Віктора Маляренко, Олександра Лихта, Пилипа Перловського та відомої одеситам і любителям фільмів Кіри Муратової  епатажної Ути Кільтер.

Проєкт цікавий також тим, що Музей сучасного мистецтва Одеси стає першим музеєм в Україні, колекція якого розмістилася на блокчейні у цифровому форматі NFT токенів, зробивши прорив у розумінні художнього твору як криптомистецтва. Таким чином, художні твори стають "безсмертними", оскільки зберігаються не лише в цифровій формі, але й надають змогу колекціонерам зберігати їх у віртуальних активах.

Виставка "Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського" триває до 26 вересня 2021 року в Музеї сучасного мистецтва Одеси за адресою: вул. Леонтовича, 5. Дізнайтеся більше про подію за посиланням.

 

Дивіться також:

"Пектораль. Знахідка століття": 5 міфів про найвідомішу прикрасу, знайдену в Україні.

На ВДНГ з'явиться кураторська інституція "Павільйон культури".