Поиск

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати

Книжкова полиця

Текст: Buro 24/7


Фото: Anna Evstigneeva

Вибір BURO x The Naked Books

Цьогоріч влітку більшість із нас залишились у своїх містах, і навіть це не змусило нас сумувати. У містах ми знайшли свої оазиси: пляжі, парки, гори та поляни. Тому пропонуємо знайти свою місцину серед міста і зануритись у повільне читання замість нудьгування.

Редакція BURO разом із книжковим корнером The Naked Books пропонує 9 книг, які варто прочитати цього літа.

Пеггi Гуггенхайм, "Сповідь одержимої мистецтвом" (Ad Marginem, 2016)

Пеггi Гуггенхайм – відома колекціонерка мистецтва і покровителька художників та художниць. Саме завдяки їй мистецький світ дізнався про Джексона Поллока, чиї полотна тепер продаються за мільйони доларів.

Її автобіографічний роман цікаво читати: вона ділиться власними переживаннями і секретами – наприклад, розповідає про роман із Марселем Дюшаном або хто скільки випив під час вечірки. Саме через цю відвертість книгу критикували – мовляв, це щоденник світського життя. Однак про художні стилі пишуть мистецтвознавці, а Пеггі пише про справжнє життя.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 1)

Катерина Лебедєва, "22: Містичний випадок на Вознесенському узвозі у Києві" (Видавець – Олександр Савчук, 2020)

Мистецтво, богемне життя, молодість та загадкова смерть – ідеальна книга для літніх (і не тільки) днів. Роман "22. Містичний випадок на Вознесенському узвозі у Києві" розповідає про життя художника Леся Лозовського з моменту вступу в Академію мистецтв у листопаді 1917 року і до смерті митця. Героями роману є всі ті, з ким спілкувався Лесь: Георгій Нарбут, Михайло Бойчук, Анатоль Петрицький, Олександра Екстер, Лесь Курбас, Михайль Семенко, Олександр Мурашко та інші.

Лозовський був відомим дизайнером обкладинок книг – і хто знає, можливо, його творчість була би яскравою, якби у 22 роки його не знайшли задушеним у власному помешканні. Довкола трупа були розкидані коштовності, а обставини смерті досі не з'ясовані.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 2)

Євгенія Бєлорусець, "Щасливі падіння" (IST Publishing, 2018)

Центральними персонажами у книзі відомої української художниці Євгенії Бєлорусець є жінки. Вони потрапляють у складні ситуації, з іронією розповідають про невдачі та продовжують творити історію своїми, на перший погляд, маленькими справами. Саме тому падіння щасливі – з поганого завжди виходить щось нове.

Майже всі історії стосуються війни на Донбасі: хтось із героїнь досі живе у зоні бойових дій, хтось намагається адаптуватись у новому місті, когось війна зачепила в інший спосіб. Проте авторка наголошує, що ця книга не сумна, а, навпаки, іронічна та смішна. "Щасливі падіння" вже перекладені німецькою та отримали літературну премію за переклад.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 3)

"Я стану твоїм дзеркалом. Вибрані інтерв'ю Енді Воргола. 1962-1987" (Ad Marginem, 2016)

У книзі "Я стану твоїм дзеркалом" зібрано 35 інтерв'ю Енді Воргола за останні 25 років його життя. У них він розповідає про всі свої грані (Воргол – художник, кінорежисер, фотограф, письменник, промоутер), ставлення до інших художників, релігію, Нью-Йорк 60-х і свою творчість. Але кожне із цих інтерв'ю – окремий твір мистецтва Енді Воргола. В одних він спеціально відповідає клішовано, в других – цитує політиків та інших культурних діячів, висміює питання журналістів і спонукає шукати нові форми інтерв'ювання. В інтерв'ю він сам створював свій медіаобраз, і ми можемо це простежити.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 4)

Сергій Мельниченко, "Шварценегер – мій кумир" (Moksop, 2020)

Уже культова серія миколаївського фотографа Сергія Мельниченка "Шварценегер – мій кумир", яка стала відомою за межами України, тепер у форматі фотокниги.

Серія про молодих хлопців, для яких бодібілдинг – це сенс життя та надія на краще майбутнє, стала візитною карткою Мельниченка. Знята у 2012 році, вона продовжує з'являтись на виставках і дотепер, а Сергій продовжує фотографувати чоловіче оголене тіло і розвиватись у цьому напрямку.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 5)

Apartamento #24

Apartamento, певно, найкращий надихаючий та чесний журнал про інтер'єри, який зараз існує. Журнал розповідає про апартаменти, які зберігають витончений смак і лайфстайл своїх господарів: художників, дизайнерів, співаків та режисерів. Якісний дизайн, цікаві інтерв'ю та світлини – все це перетворює журнал на незамінний ресурс для людей, які захоплюються і надихаються життям та поглядами інших.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 6)

Джон Берджер, "Як ми бачимо" (John Berger, Ways of seeing. Penguin Books for Art, 1990)

"Як ми бачимо" – культова книга британського мистецтвознавця Джона Берджера про те, як ми сприймаємо мистецтво та що впливає на наше сприйняття візуального. Цю книгу Берджер написав за мотивами своєї однойменної передачі на BBC ще у 1970-х. Книга складається з двох паралельних частин: тексту та візуальних есе з вибраних картин, плакатів та предметів мистецтва, інтерпретацію яких Берджер залишає на наш розсуд.

Особливо цікавою є частина про рекламу: що вона взяла від класичного мистецтва, як зчитувати її образи та чому вона все ж діє на нас. Після прочитання книги можна піти в музей і перевірити, наскільки змінилось ваше ставлення до мистецтва.

Поки книгу можна прочитати в оригіналі, а вже в листопаді цього року "Як ми бачимо" вперше вийде українською у видавництві IST Publishing.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 7)

Ганс Ульрих Обрист, "Життя художників, життя архітекторів" (Hans Ulrich Obrist. Lives of the Artists, Lives of the Architects, Penguin, 2016)

Ганс Ульрих Обрист – один із найвідоміших і найпродуктивніших кураторів у світі: він пише декілька книг на рік і створює масштабні виставки. Lives of the Artists, Lives of the Architects – це збірка інтерв'ю Обриста з відомими митцями й архітекторами сучасності. Він розпитує їх про методи роботи, звички та буденне життя, натхнення і майбутні проєкти. До книги ввійшли інтерв'ю з Девідом Хокні, Герардом Ріхтером, Мариною Абрамович, Джеффом Кунсом та іншими.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 8)

Паскаль Гілен, "Креативність та інші фундаменталізми" (IST Publishing, 2019)

Креативність – це те, без чого неможливо уявити сучасний світ. Усе має бути начебто креативним: від проєкту до промови політика. Нідерландський філософ досліджує, звідки з'явилась креативність та коли вона стала незамінною у сучасному житті.

Книга буде особливо цікава тим, хто працює у креативних індустріях та культурі, і дасть можливість переглянути своє ставлення до цього сучасного концепту. Оформлення книги виконав український художник та дизайнер Міша Букша.

Що читати цього літа? 8 книжок і 1 журнал, з якими точно не будеш нудьгувати (фото 9)

Над матеріалом працювали:

Текст: Оксана Семенік
Фотограф: Анна Євстігнєєва
Арт-директор: Ілля Чернишевський 
Моделі: Єлизавета Бахарєва, Нікіта Владикін 
Продюсер, ідея: Дар'я Аносова 

Дивіться також: Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати.

Оставьте комментарий