Поиск

Домашній \"Книжковий Арсенал\". 16 нових видань, які ви захочете прочитати

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати

Книжкова полиця

Текст: Buro 24/7

Історія ліжка, п'єса Жадана та інші новинки

Незважаючи на те, що через карантинні обмеження "Книжковий Арсенал" цьогоріч не відбудеться, українські видавництва підготували достатньо книжкових новинок, аби влаштувати фестиваль читання просто у себе вдома. Зверніть увагу:


"Видавництво Старого Лева"


Софія Андрухович, "Амадока"

Довгоочікуваний великий роман письменниці, чий "Фелікс Австрія" свого часу став "Книгою року Бі-бі-сі". Назва "Амадока" відсилає до міфічного озера на території України, яке, судячи з середньовічних карт, було найбільшим у Європі, поки не висохло. Безслідне зникнення окремих світів та цілих культур і те, що залишається натомість, – ключова тема роману Софії Андрухович, яка досліджує проблему людської пам'яті в контексті історичної свідомості.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 1)

Олег Сенцов, "Другу також варто придбати"

Фантастичний роман режисера Олега Сенцова, який він писав, перебуваючи у незаконному ув'язненні в російській колонії. У центрі апокаліптичного сюжету – сім'я, яка живе звичайним життям, поки в їхнє місто не вторглася позаземна цивілізація з обіцянками раю на Землі. 

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 2)

Meridian Czernowitz


У Сергія Жадана цієї весни одразу дві книжкові новинки. П’єса “Хлібне перемир’я” розповідає історію однієї смерті влітку 2014 року, яка поступово перетворюється на історію цілого покоління, понівеченого війною. Артбук ”Список кораблів”, проілюстрований художницею Катериною Косьяненко, – це 60 віршів “про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність".

Сергій Жадан, "Хлібне перемир'я"

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 3)

Сергій Жадан, "Список кораблів"

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 4)

Komubook


В. Г. Зебальд, "Аустерліц"

“Аустерліц” – останній роман Зебальда, який вийшов у 2001 році, незадовго до його смерті в автокатастрофі. Критики називають книгу найвизначнішим німецькомовним романом XXI століття. Головний герой роману – самітник, який подорожує “місцями пам’яті”, сподіваючись розгадати таємницю власного походження.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 5)

Генрі Міллер, "Тропік Рака"

Скандальний роман, який вийшов ще у 1934 році, але до 1960-х залишався забороненим в США через відверті сцени сексу і порнографічний характер. Однак це не завадило Генрі Міллеру повпливати на літературний процес. Семюель Беккет і Норман Мейлер називали "Тропік Рака" одним з найвизначніших і найважливіших романів ХХ століття.  

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 6)

"Видавництво Жупанського"


Девід Лінч, Крістін Маккенна, "Кімната снів"

Життєпис режисера, який подарував нам “Твін Пікс”. Працюючи над книгою, журналістка Крістін Маккенна поговорила з колишніми дружинами Лінча, його близькими і сім'єю, акторами, музикантами і колегами. Доповнюють ці біографічні уривки особисті роздуми режисера – це його коментар-відповідь на історії, якими він запам’ятався оточуючим. Серед ілюстрацій в "Кімнаті снів" багато рідкісних знімків з особистого архіву Девіда Лінча. Ось тут ми публікували фрагмент книги, де режисер згадує про поцілунок, який запам'ятався йому назавжди, і про те, як полюбив рок-н-рол.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 7)

Едгар Аллан По, "Повне зібрання прозових творів, том 1"

Перший том прозових творів Едгара Аллана По, класика готичної літератури та засновника детективного жанру, уже з’явився у передпродажу. У книгу увійшли твори По, написані у період з 1832 по 1838 рік. Тут і його перше горор-оповідання “Метценґерштейн”, і добре знані ”Рукопис, знайдений у пляшці” та “Береніка”, а також найзагадковіший його роман “Оповідь Артура Ґордона Піма з Нантакета” – про моряків, які після бунту і шторму намагаються вижити на кораблі, де коїться щось жахливе.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 8)

"Темпора"


Ольга Токарчук, "Книги Якова"

Роман польської письменниці Ольги Токарчук, лауреатки Нобелівської премії із літератури та володарки Міжнародної Букерівської премії. Сюжет розгортається навколо єретичних рухів у XVIII столітті в Речі Посполитій на території Польщі та України. У цьому просторі з'являється людина, котра вважає себе новим Месією і започатковує свою релігійну секту. 

Раніше повідомлялось, що Ольга Токарчук стане запрошеною гостею 27-го фестивалю Book Forum у Львові, який поки ще заплановано на вересень. Ми публікували також переклад її есе "Вікно", де письменниця розмірковувала над тим, як нас змінить коронавірус.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 9)

"Видавництво"


Арт Шпігельман, "Маус"

Графічний роман, який у 1992 році отримав Пулітцерівську премію. Це історія батька Арта Шпігельмана – польського єврея, який пережив Голокост. У коміксі євреї зображені в образі мишей, а німці – котів.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 10)

"Щоденник Анни Франк". Графічна адаптація

Візуальна інтерпретація історії єврейської дівчинки Анни Франк, яка вела записи під час німецької окупації Нідерландів. Її щоденник вважається класичним прикладом в літературі на тему Голокосту.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 11)

Книги XXI


Реймонд Карвер, "Про що ми говоримо, коли говоримо про любов"

Перше видання класика американської короткої прози українською мовою. Збірка лаконічних оповідань, героями яких є нещасливі люди, котрі не можуть усвідомити свої почуття, від чого неминуче страждають їхні стосунки з оточуючими.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 12)

Snowdrop


Браян Фаґан, Надя Дуррані, "Чим ми займалися в ліжку. Історія ліжка і його вплив на біографії великих людей"

Екскурс в історію ліжка – від єгипетських фараонів і китайських імператорів до наших днів (на обкладинці фото інсталяції Трейсі Емін). Ліжко – місце, де люди проводять третину свого життя (і часто найважливіші його віхи – зачаття, народження, смерть). У наш час ліжка стали цілком приватною та інтимною сферою, а колись, лежачи, люди могли зустрічати послів та міністрів, керувати суспільним життям і формувати державну стратегію.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 13)

Yakaboo Publishing


Харукі Муракамі, "Про що я говорю, коли говорю про біг"

Автобіографічні нариси японського письменника присвячені всім бігунам на Землі. У збірці есе Муракамі розповідає про свою любов до бігу та порівнює його з літературою, згадуючи, з чого починались його заняття, який вигляд мають тренування і чому він не може жити без марафонів.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 14)

ArtHuss


Ганна Улюра, "Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві"

Збірка літературних есе, яка розповідає про 113 письменниць із 33 країн світу. Героїнь збірки може розділяти час (від 600-х років до нашої ери і до кінця 2010-х) або простір (відстань між ними сягає чотирьох континентів), aле об'єднує цих жінок-письменниць одне: кожна з них помітно вплинула на літературний процес. Ось тут можна прочитати фрагмент книги – есе про королеву детективу Агату Крісті.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 15)

Pabulum


Ростислав Семків, "Уроки короля жахів: Як писати горор"

Літературознавець Ростислав Семків, автор популярної серії “Як писали класики”, підготував новий тьюторіал: тепер учимось писати горори в одного з найкращих представників цього жанру – короля жахів Стівена Кінга. Його романи виходять мільйонними накладами у всьому світі і зробили його найекранізованішим письменником. Фільми за романами Кінга знімали Брайан Де Пальма (“Керрі”), Стенлі Кубрик (“Сяйво”) і Девід Кроненберг (“Мертва зона”), і тільки за 2019 рік вийшло 4 нові екранізації (“Воно-2”, “Кладовище домашніх тварин”, “У високій траві” та “Доктор Сон”). Книга знайомить читача з історією жанру горора, дає розуміння контексту, у якому з’явився Кінг, і пропонує практичні поради та інструменти, якими послуговується король жахів.

Домашній "Книжковий Арсенал". 16 нових видань, які ви захочете прочитати (фото 16)

 

Дивіться також: New York Times назвали книгу Оксаны Забужко одной из лучших новинок 2020 года.