Поиск

Bookchallenge_ua: Хочу все й зараз

Bookchallenge_ua: Хочу все й зараз

Великі цілі досяжні

Текст: Buro 24/7

Марк Лівін рекомендує не забувати погане й не очікувати на миттєві аплодісменти

Bookchallenge_ua  проект писателей Катерины Бабкиной и Марка Ливина, которые поставили себе цель прочесть 400 книг за год. Каждую неделю Buro 24/7 публикует отчет об их успехах и приключениях.

 

До цього дня моя самооцінка страждала щоразу після прочитання нової книги в #bookchallenge_ua. "I що з того?" — питав я себе. Напевно, так влаштована наша голова: коли ми щось зробили, треба дуже-дуже швидко отримати від цього результат. За хорошу поведінку мама давала кишенькові гроші, за роботу по дому — можливість пограти в приставку, за добре вивчений урок в щоденнику була п’ятірка. Система накопичення цих параметрів мала би гарантувати нам влаштоване майбутнє та відсутність будь-яких життєвих негараздів.

Ми носимо цю модель в своїй голові, будучи дорослими, не бажаємо братися за проект, який не гарантує нам ніяких заохочень, дуже часто вибираємо прості шляхи, зрозумілий тиражований контент, прогнозованість та підзвітність. Йдемо на курси, аби підвищити зарплату, фліртуємо, аби зайнятися сексом, читаємо книжки, аби стати розумними. Кармічний закон пришвидшеної дії — хочу вже! — з мінімальною кількістю зусиль.

ж

Ми дуже швидко забуваємо погане, хочемо жити тільки хорошим і нарікаємо, коли все йде не так. Може, в цьому є рішення наших проблем: не забувати погане хоча б тому, що воно ніколи не забуде нас? Я не маю на увазі — постійно нагадувати йому, що воно в нас було. Але так обережно пам’ятати, віддаючи належне досвіду, який отримали, і старатися не накопичувати такі ситуації в теперішньому?

Я веду до того, що наші проблеми — це те, про що ми найчастіше забуваємо, на що забиваємо, з чим не хочемо вчитись працювати. І завищені очікування від нашої діяльності — це те, що стоїть на першому місці, принаймні у моєму списку. Найважливіша робота не має нічого спільного з заохоченнями, і "Лікарі без кордонів" — найбільше цьому підтвердження.

Зі всіх 52 книг, які я встиг прочитати за час проекту, 10 виявилися результативними, тобто такими, що стимулювали в мені якісь важливі процеси. Один з них — усвідомити, що цифра 52 варта своїх зусиль, бо дала мені 10 книг, за які не соромно, і якби прочитаних книг було 50, то, може, вартісних книг було б 9. Розумієте?

Це принцип Парето в дії, тільки по-літературному: 20 % книг дають нам 80 % розуміння, а велика радість цього відкриття в тому, що це рівняння стосується усіх сфер нашого життя.


Мій топ-8 #bookchallenge_ua

  1. Ромен Гарі — "Життя попереду"

  2. Юнас Гассен Хемірі — "Монтекор. Унікальний тигр"

  3. Ерік Емманюель Шмітт — "Дитя Ноя"

  4. Джонатан Сафран Фоер — "Страшенно голосно і неймовірно близько"

  5. Катерина Бабкіна — "Шапочка і кит"

  6. Клейтон Крістенсен — "Як ви збудуєте своє життя"

  7. Саймон Сінек — "Почни з чому"

  8. Жозе Сарамаго — "Каїн" 


Читайте также:  Тарас Шевченко не прийде. Колонка Катерини Бабкіної.