Поиск

Думка експерта: Як швидко стати чоловіком, здатним справляти враження на надзвичайних жінок

Думка експерта: Як швидко стати чоловіком, здатним справляти враження на надзвичайних жінок

Теорія демографії

Текст: Buro 24/7

Фото: Unsplash

Читаємо уривок із книги Марка Менсона "Чоловічі правила"

Марк Менсон ― відомий американський блогер, письменник і порадник, до слів якого прислухаються мільйони людей в усьому світі. Впевнені, ви вже читали його книги "Витончене мистецтво забивати на все" та "Усе замахало".

У книзі "Чоловічі правила" автор дає цінні і практичні поради, як справляти враження на надзвичайних жінок. Читаємо разом уривок про теорію демографії.

Розділ 7

Демографія

Перш ніж з’ясовувати, що говорити жінкам, як їх розсмішити, куди повести та коли цілувати; перед тим, як ми перейдемо до базових речей на кшталт одягу, зовнішнього вигляду та розмови, в нас є вагоміше питання. Відповідь на нього позначиться на всьому, вказаному вище.

З якими жінками ви хочете зустрічатися, які стосунки бажаєте з ними мати?

Тут важливим є контекст, обставини. Чи ви заграєте з жінкою у кав’ярні, знайомитеся на бізнесовій конференції або на бліц-побаченні ― обставини відрізнятимуться докорінним чином.

Місце й обставини знайомства з жінками я називаю демографією. Цей чинник переважно ігнорують майже всі сучасні порадники для чоловіків. Це просто приголомшує, оскільки соціальні взаємодії завжди залежать від контексту. Отже, підхід до жінок треба обирати залежно від обставин.

Деякі посібники радять 40-річному розлученому банкірові, який знайомиться з жінками у художній галереї, те саме, що й 19-річному студентові, який прослизнув на вечірку до чужої дачі. Це ж дурість. Ті чоловіки мають абсолютно різні пріоритети, життєвий досвід, характери й інтереси. Жінок на вечірці та в галереї вони теж зустрінуть украй різних ― за віком, за освітою, за цінностями, за емоційним розвитком, за зовнішністю й інтересами. Пропозиція однакових шаблонних фраз і стратегій обом демонструє лише неадекватність тих порадників.

Думка експерта: Як швидко стати чоловіком, здатним справляти враження на надзвичайних жінок (фото 1)

Теорія демографії дуже проста, її легко запам’ятати: подібне притягує подібне. Ви притягуєте те, чим є ви самі. Якщо ви успішний професіонал, любите вишукане вино, вчилися за кордоном і добре вдягаєтесь, то є велика ймовірність того, що жінки вам траплятимуться освічені, успішні, зі схожими інтересами та стилем. Саме їх ви приваблюватимете найдужче.

Незбіг на цьому рівні спричиняє розбіжності. Як ми вивчили у розділі 3, розбіжність заважає потягові перетворитися на близькість і секс.

Я бачив такий сценарій несумісності мільйон разів: ботан вирішує стати донжуаном. Скажімо, це 35-річний інженер на ім’я Джон. Усе своє життя Джон був книгогризом і відлюдьком. Він двічі був у серйозних взаєминах, кожні з яких тривали понад п’ять років. Віднедавна він став самотнім і вирішив вдосталь нагульбенитися перед тим, як одружитися. Тож Джон взявся читати книжку "Пікап для чайників" і почав ходити нічними клубами, озброївшись новими прийомами.

Забудемо про дотепи, які він вивчив, припустимо, що вони кумедні (насправді, ні). Він підходить до яскравої блондинки на ім’я Дженна.

Дженні 20 років. Вона на другому курсі місцевого коледжу. Живе у бідному районі та працює у крамниці взуття останні декілька років, аби назбирати на навчання. Дженна уявлення не має, що вона хоче від життя. Навіть думати про майбутнє для неї складно. Вона загрузла у боргах, купуючи модні речі, й витрачає більше часу на вечірки, ніж на навчання та домашні завдання.

У Джона три наукових ступені. Останні вісім років він працює 60 годин на тиждень і не торкається алкоголю. За все життя він бував щонайбільше на 20 вечірках, а пив лише двічі. Він тихий, задумливий невисокий чоловік із аналітичним розумом та інтелектуальним почуттям гумору. Вдягається нечепурно, не дбає про волосся і носить великі окуляри.

Неважко зрозуміти, чим скінчиться його спроба залицятися до Дженни. Не має значення, скільки жартів він завчив, вона швидко його відшиє, і, певно, не надто ввічливо.

Джон ламатиме голову, намагаючись зрозуміти, що сталося. Може картатиме фрази, якими він користувався. Може винитиме себе за потворність і замалий зріст. Але вся справа у несумісності. Цінності Джона не збігаються з цінностями Дженни. Стиль життя Дженни та її інтереси розбігаються з інтересами Джона. Джон старший, але менш досвідчений. А Дженна молодша, проте досвіду вистачає. Джон зрілий і практичний. Дженна незріла й імпульсивна. У всьому самі розбіжності.

Але продовжимо наш уявний експеримент. Скажімо, минуло два роки. Протягом цього часу Джон працював над собою. Тепер він вдягається бездоганно: носить стильний фірмовий одяг, який демонструє його діловий успіх. Він регулярно тягає залізо та підкачав м’язи у тренажерці, замінив окуляри на контактні лінзи й регулярно відвідує дорогий барбершоп. Джон також навчився розслаблятися й отримувати задоволення від вечірки. Час від часу він ходить до бару зі своїми новими молодими колегами, аби трохи випити та розважитися. Він проводить більше часу на пляжі та навчився грати на гітарі. Його соціальна впевненість стрімко зросла, а його життя стало цікавим і повноцінним.

Дженна також змінилася. Відколи вона востаннє бачила Джона, дівчина присвятила себе навчанню. Учиться на медсестру, не клеїть дурня та має плани на майбутнє. Часом вона справді насолоджується навчанням. Вона також покинула футболіста, з яким зустрічалася цілий рік, але він не поважав її та поводився з нею, як із лайном. Вона усвідомила, що їй потрібен чоловік, відповідальніший за неї ― що треба стояти за себе та мати вищі стандарти у майбутніх взаєминах.

Тож цього разу, якщо Джон підійде до неї, теж не матиме значення, чи є в нього заготовлені жарти. Цього разу в них спільна демографія: Джон ― привабливий, охайний, успішний холостяк, який знає, як випустити пар, розважитися та виразити свої емоції. Дженна тепер не лише вродлива, а й відповідальна, амбітна та впевнена. І тепер взаємного потягу не уникнути. Щоправда, якщо Джон не припинив мріяти про "Чарівні" трюки та завчені дотепи, а практикував їх, у нього виникли б проблеми. Спершу він зможе переконати Дженну, що вона не так уже йому й подобається, проте вони мають схожу демографію (примарні історії про колишніх дівчат-стриптизерок). Та сподіваюся, ви вже усвідомлюєте, наскільки сильно такі стратегії вилазять боком, особливо в довгостроковій перспективі.

Врешті-решт, фрази Джона закінчаться, карета перетвориться на гарбуз, а Дженна вжахнеться: з ким вона розмовляє?! Однак, якщо Джон і Дженна справді працювали над собою, розширювали свої демографії, вдосконалювали спосіб життя та жили згідно зі своїми прагненнями, вони матимуть достатньо спільного для виникнення симпатії. Така сила демографії. І зверніть увагу: справа тут взагалі не в людях чи наявності взаємної симпатії, а в часі. Два роки тому вони були геть несумісні. За два роки ― вже сумісні. Пам’ятаєте про правильну людину та хибний час?

Якщо вона обожнює кататися на лижах та їздити верхи, а ви затятий хатник, це спричинить розбіжності, можливо, не одразу, але обов’язково. Коли вона цінує відкрите спілкування у великих компаніях, а ви ― серйозні розмови й інтелектуальні пошуки з найближчими друзями, суттєвих розбіжностей не уникнути із самого початку. Це неминуче. Заготовлені фрази нічого не змінять. Приємна зовнішність цього не змінить також. Гроші ― і поготів. Якщо ви ненавидите те, що обожнює вона, а її відвертає від того, що любите ви, майбутнього немає, і крапка.

Утім, йдеться не про відмову від вашої індивідуальності та захоплень, а про їхнє розширення! Розкрийтеся новим і цікавим заняттям, новим формам вираження та прояву себе.

Демографія пояснює, чому з певними жінками ви дивовижним чином співпадаєте, а також, чому найчастіше ви знайомитеся з жінками, коли розважаєтеся ― робите те, що любите.

Вибір способу життя

Переваги теорії демографії: якщо знайомитися з жінками в обставинах, в яких співпадіння цінностей, інтересів і потреб є максимальним, ― шанси зустрічати саме тих, із ким буде справді добре, також є максимальними.

Наприклад, я обожнюю подорожі й обожнюю знайомитися з жінками, які люблять подорожувати. Це моя абсолютно улюблена тема для розмови. Зазвичай, коли я зустрічаю жінку, котра так само багато подорожує, привабити її та домовитися про побачення ― це найпростіше завдання.

Думка експерта: Як швидко стати чоловіком, здатним справляти враження на надзвичайних жінок (фото 2)

Як я завітаю у випадковий бар у Техасі, таких жінок буде небагато. А от якщо оберу бар дегустації європейських вин у Нью-Йорку, я, напевно, зустріну лише фанаток подорожей.

Навіть краще: поїхати до іншої країни. Там можна зустріти жінок, які прагнуть побачити світ, ― серед таких я користуюся шаленим успіхом. Якщо ви любите танцювати або слухати музику, є велика ймовірність зустріти сумісну з вами жінку на танцмайданчику чи концерті.

Зазвичай "ярмарками знайомств" вважають бари та нічні клуби. Саме туди йдуть, аби підчепити когось. Та подумайте про тих, кого ви там зустрінете та за яких обставин: пересічна вечірка, де вирують веселощі, а люди проводять час із друзями.

Якщо ви справді полюбляєте вечірки, розваги та пиятику з купою нових друзів, це чудово. Та як вам до душі інтимна і спокійна атмосфера, скоріш, ви не надто сумісні з більшістю людей у барі.

Утім, ви можете змінитися, у вас з’являться нові звички й інтереси, новий спосіб життя, ― такі жінки почнуть відкриватися вам.

Я рекомендую кожному чоловікові перед тим, як він почне знайомитись із жінками, сісти та поставити собі декілька запитань:

― Що ви цінуєте в жінці? Щирість? Вроду? Прихильність? Розум? Допитливість? Схожі інтереси? Освіту? Зрозуміло, що ви відповісте: "Все вищезазначене". Тож дозвольте мені сформулювати питання інакше: що ви цінуєте найбільше? Що здатне остаточно відвернути вас від жінки? Визначтесь із пріоритетами: що ви шукаєте в жінці. Це допоможе вам зрозуміти, де саме шукати.

― Де частіше за все бувають жінки з рисами, які ви цінуєте? Де найімовірніше їх можна знайти?

― Що приносить вам найбільше задоволення? Чи ви любите читати/писати? Чи ви займаєтеся музикою? Чи ви захоплюєтеся спортом і дивитеся змагання? Які заняття допоможуть вам удосконалити ваші навички в тому, чим ви захоплюєтеся?

― Якщо ви не розумієте, у чому ваші захоплення та інтереси, приділіть хвильку та занотуйте все, чим ви завжди мріяли займатися, але у вас не вистачало часу або сміливості. Пообіцяйте собі приділити цьому увагу. Вочевидь не кожне хобі забезпечить вам силу-силенну знайомств. Наприклад, якщо ви завзятий шахіст, ви навряд чи зустрінете багато жінок на турнірах. Та небагато людей мають лише одне захоплення. Імовірно, кожен має принаймні декілька захоплень у темах, у яких можна зустріти нових людей.

Ось приклади деяких прекрасних хобі/заходів/місць/сфер діяльності, де є можливості для знайомств із жінками:

― Заняття танцями (сальса, свінг, бачата тощо);

― Політичні організації або заходи;

― Концерти та заходи з рекламування концертів;

― Спортивні секції (від тенісу до фрісбі, від гольфу до їзди верхи, від волейболу до численних забігів і міських маратонів);

― Волонтерство, благодійність, благодійні заходи (зазвичай дивовижних жінок там чимало);

― Навчальні курси, тренінги (виступи, публічні промови);

― Кулінарні курси;

― Заняття з йоги (просто золота жила);

― Курси з медитації та ретріти;

― Семінари із самовдосконалення й освітні заходи;

― Туристичні групи;

― Для релігійних: церква або релігійні зібрання, які відповідають вашому віросповіданню;

― Навчальні курси (зокрема, вивчення іноземної мови);

― Майданчики для тренування собак;

― Дегустації вин і пива;

― Художні галереї, виставки або презентації;

― Заходи для спілкування та налагодження ділових зв’язків.

У мене є друг, який відмінно танцює. Щотижня він відвідує місцеві танцювальні заходи. Він успішний, розумний, професійний, освічений, багато подорожує. Він також приятелює з європейськими підприємцями, які живуть і працюють у США. Усе це дозволяє йому знайомиться з безліччю людей, серед яких чимало привабливих, розумних жінок. Він часто збирає всіх на домашніх вечірках. Запрошує виключно тих жінок, які йому подобаються і які мають вподобати його, та діє за обставинами. Його стабільний успіх із жінками забезпечує не лише його чарівність і щира поведінка, а й свідоме обмеження демографії.

А ось іще простіший приклад: мій інший друг ― професійний музикант. Вам може здатися, що він ніколи не мав проблем із сексом. Ні, насправді свій час він переважно витрачав у студіях і репетиційних залах. Які вже там знайомства... Та коли він знову став самотнім, почав виступати з невеликими та дешевими номерами, грати на весіллях, у барах і кавер-групах тощо. Невдовзі він уже не уявляв, що робити з такою кількістю нових знайомств. Щодо мене, я захоплююся подорожами та місцевими культурами. Хай де я мандрую, намагаюся відшукати заходи чи справи, що дозволять познайомиться з фанатами подорожей. Коли я у Штатах, відвідую заходи, де можуть бути іноземці. Коли я зустрічаю жінку, скажімо, з Аргентини, одразу починаю розповідати про свої три місяці в Буенос-Айресі (іспанською!). Звісно, домовитися з нею про побачення вже зовсім нескладно.

Звісно, у вас усе буде інакше. Вам доведеться експериментувати. Це лише деякі з успішних прикладів.

Демографія впливає на кожну вашу взаємодію з жінкою. Якщо демографічний незбіг занадто великий, значних суперечностей не уникнути. Хоч який ви красунчик, жінка не схоче бути з вами.

Цим може пояснювати багато невдач, що траплялися з вами раніше.

Розширяйте коло ваших інтересів і приділяйте їм час. Якщо вас цікавить духовність та медитація, займіться ними. Якщо вас цікавить політика та суспільна діяльність, беріться за них. Якщо вас цікавлять кухні народів світу, займайтеся ними. Запишіться на кулінарні курси, дегустації, відкриття ресторанів тощо.

Переконання та самовідбір

Спосіб життя вельми впливає на те, які жінки нам подобаються. Якщо ви захоплюєтеся йогою, на заняттях ви можете зустріти ту, кому вона також до вподоби. Імовірно, ви відчуєте взаємний потяг. Ще б пак. Є ще одна річ, яка не настільки очевидна, проте так само важлива, якщо не важливіша: наші переконання притягують в наше життя жінок певного типу. Я маю на увазі погляди на жінок, секс, стосунки та нас самих. Вони впливають на нашу поведінку, а поведінка визначає, скільки та які саме жінки відчувають потяг до нас.

Наприклад, якщо ви переконані, що всі жінки ― шльондри та брехунки, то терпітимуть вашу зверхність саме нерозбірливі у зв’язках та не варті довіри дівчата. Соціальна психологія називає це "ефектом сортування". Його виявляли під час проведення багатьох досліджень.

Інший приклад: переконання, що жінки хочуть і насолоджуються близькістю так само, як і чоловіки. Для мене це був важливий момент. Багато хто з чоловіків не вірить, що жінки насправді насолоджуються сексом або мають сексуальні фантазії.

Яким чином це переконання впливає на вашу поведінку та приваблює певний тип жінок? Коли ви переконані, що жінки не насолоджуються або не повинні насолоджуватися сексом, тоді ті жінки, які люблять секс, напевно, ніяковітимуть виражати свою сексуальність із вами. А ті, яким секс не дуже й потрібен, почуватимуться так, наче ви розумієте їх. Отже, ви застрягнете в компанії жінок, які пригнічують власну сексуальність. Зрозуміло, сексу з вами вони також не хотітимуть.

Думка експерта: Як швидко стати чоловіком, здатним справляти враження на надзвичайних жінок (фото 3)

А от коли ви певні, що жінки обожнюють секс, тим, хто насправді насолоджуються близькістю, буде затишно виявляти свою сексуальність перед вами. Натомість жінки, яким не до сексу, спілкуючись з вами, сидітимуть, наче у сливах. Так, від відмов не втечеш, але пам’ятайте: відмови ― це спосіб сортування придатних для вас партнерів. Зрештою, чим ви ризикуєте? Опинитися в компанії сексуальних і чуттєвих жінок, яким приємно бути з вами? Хіба це зле?

Особисті переконання вельми впливають на взаємини з жінками. Я вважаю, що більшість проблем, які чоловіки намагаються подолати за допомогою хитромудрих тактик і прийомів, можна з легкістю розв’язати простою зміною переконань.

Я завжди кажу чоловікам: "Єдине спільне, що мають усі жінки, з якими ви зустрічаєтеся, ― це ви". Про що це я? Якщо всі ваші подруги починають брехати та маніпулювати, поводитись егоїстично та нечуйно, якщо всі вони жалюгідні та забиті, мабуть, ваші переконання та поведінка приваблюють саме такий тип жінок.

Щиро: усвідомлюєте ви це чи ні, взаємини, які у вас складаються з жінками, ― це завжди ваша провина.

На жаль, критично оцінити та змінити погляди на жінок і стосунки значно важче та дискомфортніше, ніж просто вивчити напам’ять одну-дві шаблонні фрази з посібника. Ось чому більшість чоловіків ніколи не турбуються про це. Тому вони ніколи не пізнають довгострокового успіху.

Треба навчитися вчасно усвідомлювати хибність власного світогляду ― це повертає нас до розділу 3 ― відкритому та щирому погляду на себе та свої бажання. Аби стати емоційно незалежним, необхідно, передусім, бути щирим перед собою. Спостерігати за власними переконаннями та критично оцінювати їх. Якщо все своє життя ви вважали, що жінки ненадійні або що жінки, які виражають свою сексуальність, аморальні, спробуйте замислитися, який тип жінок такі переконання притягують у ваше життя. Якщо ви не хочете приваблювати таких жінок, варто спробувати новий погляд на життя.

Мабуть, ви зараз кажете: "Нові переконання? З якої неволі?"

Із тієї, що від старих самі проблеми. Необхідно відкриватися новому. Якщо ви вважаєте, що всі жінки безсоромні підступниці, свідомо відмовляйтеся від цієї ідеї, та виходьте в реальний світ випробувати нову гіпотезу. Відвідайте вечірку та скажіть собі, що всі жінки ― ніжні, турботливі та щирі. Зайдіть на сайт знайомств і напишіть незнайомкам, уявляючи, що кожна з них цікавиться вами безкорисливо. Дивіться, що відбуватиметься. Звісно, спочатку все це видається моторошним. Однак ви швидко помітите, що до вас почнуть тягнутися жінки іншого калібру, а ваше особисте життя зміниться на краще.

Хоч як це дивно, але чоловіки, як і жінки, схильні підлаштовуватися під наші очікування.

Наприклад, ви отримали нову роботу, а ваш новий керівник відразу сприймає вас, як сволоту. Він принижує вас, зводить очі неба та поводиться так, наче сама ваша присутність є образою всьому, що він шанує. Тож як ви поводитиметеся? Саме так. Як сволота. Він ображає вас, бо очікує, що ви негідник, і ви починаєте поводитися, як негідник, бо він вас ображає.

Те саме справедливо щодо жінок і побачень. Якщо ви зустрічаєтесь із жінками, переконані у правдивості всієї принизливої маячні, яку про них пишуть, доброго ставлення не чекайте. Якщо ви не довіряєте жінкам, проступку не даєте партнерці через ревнощі, ви мимоволі підбурюєте її діяти за вашою спиною. Ви все одно волатимете, тож вона ліпше приховуватиме геть усе.

Коли ж ви зарозумілий і поводитеся з жінкою, наче з дитиною, яка не здатна самостійно прийняти жодного рішення, то вона й поводитиметься як зіпсована дитина ― припинить приймати власні рішення.

Наша нікчемна поведінка провокує людей навколо поводитися так само. Це явище добре відомо психологам. Демографія важлива. А ще важливіше, перед тим, як починати стосунки, усвідомити наші переконання щодо них. Це дозволить уникнути багатьох проблем і попередити болісні розставання.

Зрештою, ми приваблюємо тих, якими є самі. Якщо ми є капосними, мстивими, ревнивими та підозріливими, з ким опинимось у свою чергу?

Читайте також: Мнение эксперта: Хорошо ли всегда стремиться выбирать лучшее.