Поиск

Суд у Києві заборонив розповсюджувати книгу Вахтанга Кіпіані про суд над Василем Стусом

Суд у Києві заборонив розповсюджувати книгу Вахтанга Кіпіані про суд над Василем Стусом

Позивач – Віктор Медведчук

Текст: Buro 24/7


Стверджується, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність

Дарницький районний суд заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу політика Віктора Медведчука. Як повідомляє "Суспільне", суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність.

Рішенням суду забороняється розповсюджувати книгу такою, як вона надрукована. Однак це не поширюється на ті примірники, які вже встигли придбати. Наразі у відповідачів – автора книги Вахтанга Кіпіані та видавництва "Віват" є 30 днів, щоб оскаржити рішення суду і подати апеляцію. У разі її відхилення Кіпіані не збирається зупинятися.

"Я сподіваюсь, що у суді наступної інстанції краще зрозуміють предмет позову і взагалі, чи може бути книга забороненою, а текст із неї – вилучений у XXI столітті у країні, яка називає себе вільною", – прокоментував рішення автор.

Загалом Віктор Медведчук оскаржив 9 фрагментів із книги "Справа Василя Стуса" та просив визнати їх недостовірними. Наразі такими визнано лише 3 епізоди. Ще у трьох забороняється використання імені Медведчука як персонажа без його на те згоди. Про це розповів адвокат Кіпіані.

Уже зараз практично неможливо знайти примірники видання в інтернет-магазинах. На сайті видавництва "Віват", книгарні "Є" та Yakaboo книги немає в наявності. "Книгу "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані розкупили за лічені хвилини і у видавництві, і в решти дистриб'юторів.

Ми вирішили додрукувати новий наклад, поки рішення суду не вступило в силу і ми маємо на це право", – написала у фейсбуці Катерина Аврамчук з "Віват". Новий наклад без цензури очікується 2 листопада.

Нагадаємо, книга про суд над Василем Стусом вийшла друком у 2019 році. У ній зібрані раніше засекречені деталі слідства і судового процесу над поетом – це архівні документи, листування, спогади свідків. Віктор Медведчук був адвокатом Стуса, якого йому для захисту надала держава. Експерти вважають, що саме через його "захист" на суді Стус отримав такий великий термін позбавлення волі – 10 років примусових робіт та 5 років заслання (Василь Стус помер 4 вересня 1985 року в ув'язненні).

Під стінами суду під час засідання відбувалась акція протесту. Учасники (близько 20 осіб) розвісили плакати з зображенням Стуса та Медведчука.

"Іменем України". Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги "Справа Василя Стуса" є неправдою. Два смішних моменти - не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати "сином поліцая" можна ;)

Опубликовано Вахтанг Кіпіані Понедельник, 19 октября 2020 г.

Також минулої осені відбулась прем'єра стрічки "Заборонений" про Василя Стуса, яка теж потрапила у центр скандалу через Медведчука. Усі кадри з його персонажем вирізали з фільму.

Дивіться також:

Сын Василия Стуса создал виртуальный музей отца.

Онука, Саша Кольцова и Севгиль Мусаева читают стих Стуса.

Оставьте комментарий