Поиск

Режисер \"Атлантиди\", яка представлятиме Україну на \"Оскарі\", відмовився від ордена

Режисер "Атлантиди", яка представлятиме Україну на "Оскарі", відмовився від ордена

"За заслуги" 3-го ступеня

Текст: Buro 24/7

Нагороду йому присудив президент України Володимир Зеленський

Український режисер Валентин Васянович, автор фільмів "Рівень чорного" та "Атлантида", яка отримала нагороду у Венеції та буде представляти Україну на "Оскарі", відмовився від державної нагороди "За заслуги" 3-го ступеня. Про це повідомляє видання Lb.ua. Орден режисеру присудив президент України Володимир Зеленський.

"Я не можу прийняти державну нагороду, якою мене відзначили з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Як учасник кінематографічного процесу я протестую цією відмовою проти генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію останніми роками. За дивним збігом обставин, ці "справи" переважно стосуються тих продакшнів, які представляли Україну на міжнародній арені, – коментує Васянович. – Я не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує "за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність", а іншою – відкриває кримінальні провадження та займається переслідуванням. Це не політичне рішення. Це цехова солідарність та етика".

Кримінальні провадження, які згадує Валентин Васянович, стосуються звернення Держкіно, опублікованого перед другим туром 14-го державного конкурсу кінопітчингів. У документі йдеться про те, щоб експерти при оцінюванні проєктів враховували інформацію про наявність незакритих кримінальних проваджень щодо компаній (відповідно до звернень правоохоронних органів) та наявність незавершених та не зданих до Держкіно проєктів у попередніх роках. Зокрема, мова йшла про компанії "Трафік філмз", "Лаймове світло", "Артхаус трафік", ГО "Молодість" та інші.

Звання "Заслужений діяч мистецтв України" присудили також режисерці та письменниці Ірині Цілик, авторці документальної стрічки "Земля блакитна, ніби апельсин" (приз за режисуру на американському фестивалі незалежного кіно "Санденс").

Нагадаємо, минулого року звання "Заслуженого діяча мистецтв України" отримали українські режисери Наріман Алієв ("Додому") і Антоніо Лукіч ("Мої думки тихі").

 

 

 

Дивіться також:

Українська відповідь Sex Education: Дивимося перший тизер серіалу "Секс, Інста і ЗНО".

Режисер "Моїх думок тихих" готує новий фільм. У тизері – "Курган & Агрегат".