Поиск

\"Байконур. Вторгнення\": У прокат вийшов фільм про проникнення українських дослідників на діючий космодром

"Байконур. Вторгнення": У прокат вийшов фільм про проникнення українських дослідників на діючий космодром

З 5 серпня 2021 року

Текст: Buro 24/7

Документальний трилер зняли дослідники-екстремали Ангел Ангелов і Дмитро Громов

5 серпня 2021 року на великі екрани вийшов український документальний трилер "Байконур. Вторгнення".

Автори фільму — Ангел Ангелов, який виступив у ролі оператора та режисера, і Дмитро Громов — головний герой кінокартини. Обидва є дослідниками проєкту Insiders, які професійно займаються екстремальними урбаністичними дослідженнями (Urban Exploration).

"Байконур. Вторгнення": У прокат вийшов фільм про проникнення українських дослідників на діючий космодром (фото 1)
Дмитро Громов
"Байконур. Вторгнення": У прокат вийшов фільм про проникнення українських дослідників на діючий космодром (фото 2)
Ангел Ангелов

Фільм “Байконур. Вторгнення” розповідає про те, як українські дослідники здійснили нелегальну подорож на засекречений космодром Байконур, що знаходиться на території Казахстану. До 2050 року космодром перебуває під юрисдикцією РФ, і там діє російське законодавство. Якби героїв фільму спіткала невдача і їх упіймали, вони могли б потрапити у в’язницю на термін від 8 до 20 років за “шпигунство і розголошення державної таємниці”.

Метою дослідників було непомітно проникнути до законсервованих ангарів, в яких знаходяться радянські космічні шатли Буран та Буря, і на власні очі побачити запуск ракети “Союз”. Дмитро Громов і Ангел Ангелов ретельно документували свій небезпечний шлях на космодром, який пролягав через 50 кілометрів дикої пустелі, де температура в липні сягала  47 градусів за Цельсієм.

Експедиція відбувається у надскладних умовах, де спека, зневоднення, голод, фізичне і психологічне виснаження — не єдині труднощі, з якими зіштовхнулися Ангелов і Громов. Надзвичайні обставини змушують героїв віднайти нові сторони власної особистості, і ризикована мандрівка перетворюється на своєрідне психологічне випробування і пізнання самого себе.

"Байконур. Вторгнення": У прокат вийшов фільм про проникнення українських дослідників на діючий космодром (фото 3)
Кадр із фільму “Байконур. Вторгнення”
"Байконур. Вторгнення": У прокат вийшов фільм про проникнення українських дослідників на діючий космодром (фото 4)
Кадр із фільму “Байконур. Вторгнення”

“Для мене фільм ”Байконур. Вторгнення” — це дослідження людської природи через призму неймовірної пригоди. А також це мрія. Мрія побачити та зафільмувати з нелегальної точки те, що не під силу кожному. Побачити на власні очі запуск справжньої ракети, дослідити радянські космічні кораблі та, звісно, відзняти документальне пригодницьке кіно”, — розповідає Ангел Ангелов.

"Байконур. Вторгнення": У прокат вийшов фільм про проникнення українських дослідників на діючий космодром (фото 5)
Кадр із фільму “Байконур. Вторгнення”
"Байконур. Вторгнення": У прокат вийшов фільм про проникнення українських дослідників на діючий космодром (фото 6)
Кадр із фільму “Байконур. Вторгнення”

У фільмі присутні архівні документальні кадри, які розповідають глядачу про історію космічної програми "Енергія-Буран", що популяризувалась у СРСР та стала активним джерелом радянської пропаганди в період холодної війни.

Ангел Ангелов і Дмитро Громов показують зворотній бік історії — реальність, яка сьогодні панує на колись легендарному військовому об’єкті, звідки в 1961 році відбувся перший політ людини в космос. Адже це місце, де не просто будували шатли для космічних досліджень, а й створювали небезпечну зброю, єдиним призначенням якої було знищення людей на іншому боці планети.

Ще одна особливість стрічки “Байконур. Вторгнення” — оригінальна музика, яку спеціально для фільму створили Артем Бабурін і Дмитро Авксентьєв (Koloah).

Дізнайтеся більше про фільм за посиланням.

Дивіться також: 

Тарантино не разрешал Кристофу Вальцу репетировать диалоги из "Бесславных ублюдков" с другими актерами.

"Чунцінський експрес": В Україні покажуть відреставрований культовий фільм Вонга Карвая.