Поиск

Де Голль, квір-драма і повернення класики: Чим здивує \"Французька весна в Україні — 2021\"

Де Голль, квір-драма і повернення класики: Чим здивує "Французька весна в Україні — 2021"

Кінопокази відбудуться онлайн та офлайн

Текст: Buro 24/7

У кінопрограмі фестивалю — допрем’єрні покази та ретроспектива стрічок, створених жінками

23 квітня 2021 року стартує 17-й щорічний фестиваль "Французька весна в Україні". У 2021 році кінопрограму фестивалю поділено на два блоки: допрем'єрні покази новинок французького кіно та ретроспективу стрічок, створених жінками. Всі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Допрем'єрні покази

Фільми, які дадуть глядачам можливість побачити найновіші стрічки французького кінематографа. У добірці  5 стрічок, які безкоштовно демонструватимуться з 23 квітня до 2 травня в онлайн-кінотеатрі.

Серед найбільш знакових фільмів цієї програми  мелодрама "Чоловік і жінка: Найкращі роки" режисера Клода Лелуша, який повертається до своєї оскароносної стрічки "Чоловік і жінка". Фільм розповідає про мешканця будинку для пристарілих, який страждає на хворобу Альцгеймера і виразно пам'ятає лише свою історію кохання з жінкою, з якою познайомився 52 роки тому. Як і в першому фільмі 1966 року та його продовженні "Чоловік і жінка: 20 років по тому" 1986-го, головні ролі виконують Жан-Луї Трентіньян та Анук Еме.

Де Голль, квір-драма і повернення класики: Чим здивує "Французька весна в Україні — 2021" (фото 1)
Кадр із фільму “Чоловік і жінка: Найкращі роки”

Біографічна історична драма "Генерал де Голль" розповідає про становлення лідера французького Опору в розпал Другої світової війни. Головну роль зіграв Ламбер Вільсон, відомий за фільмами "Матриця: Перезавантаження" й "Одіссея".

Де Голль, квір-драма і повернення класики: Чим здивує "Французька весна в Україні — 2021" (фото 2)
Кадр із фільму “Школа хороших дружин”

Події комедії "Школа хороших дружин" із Жульєт Бінош розгортаються навколо власниці школи для домогосподарок і відбуваються у травні 1968 року, коли у Франції набирає обертів феміністичний рух.

Програма "Вона створює кіно"

Програма ретроспективних показів, покликана відзначити рух кіноіндустрії до гендерної рівності. Фокусом програми "Вона створює кіно" стали 6 фільмів, зрежисованих жінками. Очікується, що після завершення локдауну стрічки можна буде подивитися із 14 по 28 травня 2021 в кінотеатрах у різних містах України: в Києві (в кінотеатрі "Жовтень"), в Одесі, Харкові та Львові.

Серед фільмів програми — комедія-учасник Одеського міжнародного кінофестивалю — 2020 "На дивані в Тунісі" Манель Лабіді. Стрічка розповідає про психоаналітикиню, яка повертається з Парижа до рідного Тунісу з мрією про власну практику, проте стикається з низкою бюрократичних проблем та колоритними пацієнтами. Головну роль виконує Ґольшифте Фарахані ("Патерсон").

Де Голль, квір-драма і повернення класики: Чим здивує "Французька весна в Україні — 2021" (фото 3)
Кадр із фільму “На дивані в Тунісі”

Також у добірку ввійшла історична мелодрама "Портрет дівчини у вогні" з Адель Енель та Ноемі Мерлан. Фільм Селін Сьямми розповідає про кохання двох жінок у Бретані кінця XVIII століття. Стрічка відзначена преміями Каннського кінофестивалю та Європейської кіноакадемії за найкращий сценарій та визнана найкращим фільмом 2020 року за версією Rotten Tomatoes.

 

Дивіться також: "Французький вісник" Веса Андерсона покажуть на Каннському кінофестивалі — 2021.