Поиск

У київському метро влаштували кінопокази українських фільмів

У київському метро влаштували кінопокази українських фільмів

Щоб підняти дух киян

Текст: Buro 24/7

Класика кінематографа

У перші дні війни станції метрополітену стали місцем прихистку для багатьох киян. Тепер у метро, яке також працює в якості укриття, покажуть класику українського кіно. Авторами ініціативи стали Департамент культури КМДА та державний кіноархів Довженко-центр.

“До програми кінопоказів увійшли стрічки різного жанру та епох — від фільмів ВУФКУ до сучасних, які зовсім нещодавно можна було побачити в українському прокаті, як-от "Найкращі вихідні" чи "Зірки за обміном". Програму показів створили експерти Довженко-центру. В ній є анімаційні фільми для дітей та фестивальна класика для дорослих. До проєкту також приєднались кінокомпанії Film.ua та "Артхаус Трафік".

“Останні два тижні українці живуть у справжньому пеклі. Київ живе повідомленнями про повітряну загрозу, замість опери слухаємо звуки ППО, а українські кінопрем’єри замінили постійним скролінгом стрічки новин. Наша місія як працівників культури — не лише зберегти культурні цінності, але й підсилити дух жителів Києва, що задля власної безпеки ночують у метро”, — зазначила директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

Перші сеанси вже показали на 14 станціях київського метро.

 

У київському метро влаштували кінопокази українських фільмів (фото 1)

 

Майбутні покази анонсують на фейсбук-сторінках Департаменту культури КМДА та Довженко-центру.

 

Дивіться також:

Де шукати роботу за кордоном: 30 корисних ресурсів.

Як допомогти тваринам в часи війни: 12 корисних ресурсів.

Як допомогти українській армії: 5 благодійних фондів.