Поиск

Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд

Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд

Хіп-хоп за свободу

Текст: Настя Сидько


Фото: Rex Shutterstock

Протестний міні-альбом

Хіп-хоп-виконавиця Аліна Паш випустила протестний міні-альбом Amerikraine Dream – "на згадку про падіння великої американської мрії", як зауважує сама співачка. На платівці 6 треків, просякнутих настроєм боротьби за свободу і справедливість, – свого роду реп-маніфестів. Редакція BURO попросила Аліну розповісти, що надихало її на створення альбому, і склала своєрідний мудборд.

Американська мрія в українських реаліях

Amerikraine – країна-утопія, яка поєднує бажану свободу із соком нашої ненависті та глобальної корупції. EP сповнений надіями на справедливість та молоду кров існуючого покоління. Цим проєктом я хочу представити патріотів майбутнього, відкриваючи країну більше, ніж закриваючи її.

Amerikraine Dream закликає до тверезості думок та усвідомлення справжнього, аутентичного. Amerikraine Dream – це про нас, українців, які часто даремно шукають кращого життя (тої самої американської мрії) десь за морями, сліпо ігноруючи титанічні зміни, які відбуваються в нашій країні тут і зараз і здатні відбутися повноцінно лише завдяки нам самим.

Україна – незалежна, але заразом сучасна та відкрита, Україна – це для всіх і кожного, незалежно від гендеру, зовнішності, орієнтації, віри чи кольору шкіри. Україна – це сміливість, а не страх. Це вільність, а не ізоляція. Це Ми, а не хтось.

Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 1)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 2)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 3)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 4)

Протестні рухи

2020 рік став невимовно гучним для світу щодо протестів, мітингів за відстоювання прав, свобод, релігії, політичних уподобань, расової рівності, толерантного розподілу спільнот і меншин. Образи, зображені на обкладинці, є прямою проєкцією протестної сили, яка здатна відстоювати своє, коли на нього зазіхають. Ми втілюємо свідомий натовп, у якому, будучи спільною силою, кожен є повноцінною та оригінальною особистістю.

Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 5)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 6)

Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 7)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 8)

Кендрік Ламар і Outkast

Під час розробки концепції обкладинки я надихалася роботами реперів Outkast (альбом Stankonia) та Кендріка Ламара (To Pimp a Butterfly), а також я шанувальниця хіп-хоп-гурту Public Enemy, який у своїх треках дає правди яскравим натиском рим та вайбу.

Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 9)

Загалом мені близькі за духом ті, хто наважуються у своїй творчості говорити про речі, які більшість артистів лякають через страх засудження.

Акценти і мова

Перший трек, який з'явився на EP, – це якраз My Accent. Ідея пісні прийшла мені у Давосі, у Швейцарії, куди я їздила на Всесвітній фінансовий форум. Протягом трьох днів я виступала перед міжнародною публікою і зловила себе на думці, що кожен із присутніх приходить зі своїм акцентом англійської мови, якого відверто не соромиться. Акцент – це шарм, індивідуальність, особливість, як і все інше: звичаї, традиції, освіта, культура тощо.

10 років тому, приїхавши до столиці із селища у Закарпатській області, я чула у свою адресу чимало хизувань: моя українська була із яскравим акцентом і з вкрапленням діалектизмів. Я цього майже не соромилась, але через 2 роки стався злам, і я наче пішла у пошук через інших, розмовляючи російською. Це був досвід, який привів назад до коренів.

Мова – ключ. І чим більше тих ключів, тим цікавіше. Тому й у піснях використовую по кілька відразу, бо знаю, що хто хоче почути суть і прокачатись – почує, все насправді просто.

Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 10)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 11)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 12)

Роми

Трек Dengi розповідає історію про маленького члена циганської діаспори, що стала невід'ємною ознакою атмосфери окремих районів Закарпаття. Особливо там, де жила моя тітка – Радванка. Своєрідний сленг та опис цього унікального українсько-циганського гетто закликають поринути у той справжній співочий настрій, що є таким рідним ромським народам. Підкреслюється це все мелодичним аутро, у якому я використала ромську мову.

Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 13)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 14)
Аліна Паш випустила платівку реп-маніфестів Amerikraine Dream. Ми склали її мудборд (фото 15)

Роми мені завжди подобались, із їхньою культурою, піснями та обрядами. Було навіть, мене застерігали малою, що це може бути небезпечно. Та історію про хлопчиська і долар я не придумала, це реально колись пережите. Малою я дружила із таким, який, на жаль, мав непросту долю. Правда, на той момент мені складно було уявити, як ці "білі пакети" дійсно ламають життя людям по обидві сторони.

Текст для треку мені допомогла створити моя подруга з академії – Лоліта, тру-ромська чікіта, із чудовою сім'єю, яка дотримується всіх ромських традицій. Люблю її за красивенне вібрато й відвертість душі.


Дивіться також: Alyona Alyona випустила кліп про насильство. У ньому знялась жінка, яку побили у поїзді.

 

Оставьте комментарий

Больше