Поиск

\"Антиутопічна історія\": Onuka презентувала відео на трек Guma

"Антиутопічна історія": Onuka презентувала відео на трек Guma

Композиція із соціальним меседжем

Текст: Buro 24/7

Пісня присвячена байдужості суспільства щодо людей з обмеженими можливостями

Onuka презентувала відео на трек Guma — антиутопічну історію про систему та боротьбу з нею. Пісня увійшла до нового альбому гурту Kolir i присвячена байдужості суспільства щодо людей з обмеженими можливостями.

"Антиутопічна історія": Onuka презентувала відео на трек Guma (фото 1)

В основу композиції ліг звук, що підказує незрячим, де знаходиться вхід у метрополітен на станції метро “Славутич” у Києві. Таким чином Onuka прагне продемонструвати незахищеність цієї верстви населення в Україні. “Не чую, не бачу, не говорю” — три дії в лейтмотиві Guma, які повністю описують реалії сьогодення — часу, сповненого байдужості, неуважності й апатії. Найбільше це стосується людей з обмеженими можливостями, які страждають від цієї індиферентності.

“Якщо брати слова треку: “Покидаю мережу, перетинаю межу”, — то це своєрідна алюзія на віртуальну мережу чи будь-яку систему. Люди з обмеженими можливостями не вписані в соціальні механізми, вони ніяк не захищені, їхні права не беруть до уваги. Водночас багато хто з нас є заручником певних установок і закономірностей, яких варто позбуватися”, — розповідає Ната Жижченко, лідерка Onuka.

"Антиутопічна історія": Onuka презентувала відео на трек Guma (фото 2)

За словами Євгена Філатова, якому належить ідея кліпу, в його основі лежать класичні антиутопічні сюжети. “Guma — це історія про боротьбу індивідуума з системою і про опір людства процесам автоматизації. У контекст відео можна сміливо включити й проблеми сучасного суспільства: залежність від віртуального простору, вплив соціальних мереж, культуру скасування, надмірне споживання й виробництво”, — говорить Євген Філатов.

Дивіться також: Леди Гага и Тони Беннет представили трейлер совместного трибьют-альбома Love For Sale.