Поиск

В Національній опері України представлять \"Трістана та Ізольду\" Ріхарда Вагнера

В Національній опері України представлять "Трістана та Ізольду" Ріхарда Вагнера

15 вересня 2021 року

Текст: Buro 24/7

Проєкт є копродукцією Kyiv Symphony Orchestra та Національної опери України

15 вересня 2021 року в Національній опері України представлять один із найскладніших та найвідоміших шедеврів оперного жанру — “Трістана та Ізольду” Ріхарда Вагнера. Проєкт є копродукцією Kyiv Symphony Orchestra та Національної опери України.

У концертному виконанні візьмуть участь солісти Олександр Шульц (Трістан), Юліана Баварська (Ізольда), Тарас Штонда (король Марк), Тетяна Спаська, Алла Позняк (Брангена), Олександр Форкушак (Курвенал) та інші. Для більшості солістів участь у київському представленні “Трістана та Ізольди” стане дебютом у партії.

В Національній опері України представлять "Трістана та Ізольду" Ріхарда Вагнера (фото 1)
Команда проєкту "Трістан та Ізольда" в Національній опері України. Фото Олександра Злуніцина

Тривалість події — 5 годин, із двома антрактами.

“Перше за часи незалежності виконання “Трістана та Ізольди” Вагнера є визначною подією для української культури. Адже виконання однієї з найскладніших партитур в історії опери й загалом робота з вагнерівським репертуаром є лакмусовим папірцем як для музикантів, так і для театру, організаторів, зрештою і публіки та стану оперної культури країни в цілому. Принциповим для проєкту є залучення лише українських вокалістів та українського оркестру, які сміливо прийняли цей виклик та доводять наявність в Україні оперного потенціалу світового рівня”, — розповідає Анна Ставиченко, продюсерка проєкту.

Вважається, що востаннє опера “Трістан та Ізольда” звучала в Україні в 30-х роках ХХ століття в Одесі. В архівах Національної опери в Києві немає свідчень про виконання “Трістана та Ізольди” коли-небудь в історії театру. У вересні музична драма, яка вважається одним із найскладніших музичних текстів оперного жанру, прозвучить у Києві.

Відомо, що інші опуси Вагнера звучали в Києві й за життя композитора, наприклад київська прем'єра “Таннхойзера” в 1882 році. Наприкінці XIX століття тут також були представлені “Валькірія”, “Лоенгрін”, “Зігфрід”, “Летючий голландець”.

“Трістан та Ізольда” — оперний дебют Kyiv Symphony Orchestra, одного з найбільш прогресивних симфонічних колективів України. Раніше оркестр брав участь у концертах Монсеррат Кабальє, Хосе Каррераса, Дмитра Хворостовського.

Партію Ізольди виконає Юліанна Баварська — випускниця Одеської консерваторії. Вона вийде на сцену зі своїм однокурсником — Олександром Шульцем, який добре відомий українським вагнеріанцям як виконавець Таннхойзера і Лоенгріна в Одесі, і цього разу тенор дебютує в партії Трістана. В січні 2022 року Шульц виконає цю оперу в театрі німецького Нордхаузена.

В Національній опері України представлять "Трістана та Ізольду" Ріхарда Вагнера (фото 11)
Фото Олександра Злуніцина

Диригент київської постановки “Трістана та Ізольди” — Віталій Алексейонок, художній керівник Abaco Orchestra Мюнхенського університету, головний диригент італійського Monferrato Classic Orchestra і новий арт-директор Kharkiv Music Fest. Раніше Алексейонок працював над вагнерівським “Летючим голландцем” в якості асистента Оксани Линів в барселонському театрі Лісеу, у 2017 році, а також диригував симфонічні фрагменти з музичних драм Ріхарда Вагнера.

В Національній опері України представлять "Трістана та Ізольду" Ріхарда Вагнера (фото 12)
Диригент київської постановки “Трістана та Ізольди” Віталій Алексейонок

Прем'єра "Трістана та Ізольди" відбудеться 15 вересня 2021 року, о 18:00, в Національній опері України. Дізнайтеся більше про подію за посиланням.

 

Дивіться також: 

"Хотілося б, щоб кожен, хто буде слухати наш альбом, зупинився в моменті": Дует Tvorchi презентував альбом Road.

В Одесі виступить британський віолончеліст і композитор Пітер Грегсон.