
Шевченківська премія — 2021. Серед переможців — Борис Михайлов, Валентин Васянович та інші
Список лауреатів
9 березня оголосили цьогорічних лауреатів Шевченківської премії — головної нагороди країни у сфері культури. Премію вручили у 6 номінаціях: "Журналістика та публіцистика", "Кіномистецтво", "Візуальне мистецтво", "Література", "Музичне мистецтво" та "Театральне мистецтво".
Дивіться повний список лауреатів:
"Журналістика та публіцистика"
Станіслав Асєєв, збірка репортажів "В ізоляції"
"Цей автор дуже тісно пов’язаний із Донецьком. Цей автор писав і пише про те, про що інші мовчали, бо не могли або не хотіли говорити, кожен зі своїх причин. Цей автор, перебуваючи в епіцентрі, цьому оці торнадо, пише і надає нам усім голос свідка. І цей автор показує себе як дуже зваженого публіциста. Станіслав Асєєв 31 місяць провів у полоні на території окупованого Донецька", – прокоментувала перемогу Асєєва Ірина Славінська, членкиня Шевченківського комітету.

"Кіномистецтво"
Режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко за фільм "Атлантида".
"Атлантида" — це драма-антиутопія, події якої розгортаються в недалекому 2025 році. За сюжетом, Україна повертає до свого складу окупований Донбас. І хоча ця територія після війни більше не придатна для життя, на ній все ж зароджується кохання. У фільмі знімались непрофесійні актори. Головні ролі виконали колишній розвідник, волонтер благодійного фонду допомоги армії "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Світова прем'єра фільму відбулась на кінофестивалі у Венеції у 2019 році. Там стрічка отримала нагороду і стала найкращим фільмом у секції "Горизонти".
"Візуальне мистецтво"
Борис Михайлов — за проєкт "Випробування смертю"
"Проєкт "Випробування смертю" — це серія з великоформатних фотографій, які художник поміщає у диптихи, поєднуючи зображення, які, здавалося, на перший погляд, не мають нічого спільного, і дуже цікаво, яким чином Михайлов, співставляючи такі зображення, звертається до глядача", — говорить мистецтвознавиця Тетяна Кочубинська.












"Література"
Оксана Луцишина, роман "Іван і Феба"

"Музичне мистецтво"
Агентство "Ухо" (Олександра Андрусик, Євген Шимальський та Катерина Сула) — за проєкт "Архітектура голосу".
"Театральне мистецтво"
Режисер, автор та художник-сценограф Сергій Маслобойщиков, художниця по костюмах Наталія Рудюк та композитор Олександр Бегма — за виставу Verba (за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня").
Дивіться також:
Листування Лесі Українки та Ольги Кобилянської: Між секстингом і платонічними почуттями.
Карти, гроші та мушкет. Що варто знати про Георгія Нарбута, автора перших українських банкнот.