Поиск

Конкурс International Young Designers назвав переможців. Подивіться на роботи молодих дизайнерів

Конкурс International Young Designers назвав переможців. Подивіться на роботи молодих дизайнерів

З 12 країн світу

Текст: Buro 24/7

Новий погляд

15 жовтня в онлайн-форматі відбувся фінал Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів, організованого Ukrainian Fashion Council. Це одна з наймасштабніших подій для молодих талантів у Східній Європі.

Цього року, незважаючи на пандемію, в конкурсі прийняли участь 19 дизайнерів із 12 країн: Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Угорщина, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Словенія та Україна.

Дизайнери були обрані професійними fashion-інституціями у своїх країнах, що забезпечило об'єктивність відбору. Від України взяли участь переможці конкурсу "Погляд у майбутнє". Цього року запросили й незалежну учасницю з Нідерландів.

"Молоді таланти потребують підтримки, незалежно від того, що відбувається у світі. Позбавити їх можливості продемонструвати себе і свій творчий потенціал, аргументуючи це глобальними катаклізмами, було б несправедливо і безвідповідально. Тому для нашої команди провести конкурс у цьому році — принципова позиція. Не фокусуватись на перешкодах, а знаходити рішення, об'єднуючи зусилля з нашими партнерами. Нас надихає, що кількість фіналістів цьогоріч зросла", — зазначила керівниця проєкту Вікторія Харченко.

Кожен з учасників представив fashion-зйомку та створив віртуальні презентації. Роботи конкурсантів оцінювали визнані експерти з п'яти країн світу: Ліана Сатенштейн (журналістка американського Vogue), Джованні Оттонелло (директор італійського інституту IED), Ріккардо Терцо (автор італійського Vogue), Ю Масуї (Японія), Філіп Пурхашемі (Бельгія), Анна Барр (журналістка іспанського Fucking Young!). Модераторкою онлайн-медіаконференції стала Марія Мохова, fashion-редакторка L'Officiel та співзасновниця піар-аґенції White Rabbit Agency.

"Ми любимо торкатися одягу, нам подобається говорити особисто, але я вражена тим, як усі прийняли поточну ситуацію. Я дуже ціную, що багато молодих дизайнерів обирають sustainable-практики у дизайні. Дуже важливо, щоб вони донесли це повідомлення і до своїх країн. Це вплине на всю галузь протягом найближчих кількох років", — сказала Ліана Сатенштейн, старша fashion-редакторка Vogue.com.

Переможницею International Young Designers Contest 2020 стала Тесс Ван Залінґе з Нідерландів. Вона отримала нагороду 5 000 доларів від організаційного комітету конкурсу та стипендію для навчання на одному з літніх курсів IED-Istituto Europeo di Design.

Перемогу в проєкті Fashion Visual Art Residence отримала фотографиня Марія Правосуд.
Конкурс провели за підтримки Українського культурного фонду та університету Istituto Europeo di Design.

Інтерв'ю BURO з українськими молодими дизайнерами можна почитати тут.

Смотрите также:

2020-й изменил все. Вот что молодые дизайнеры говорят о будущем моды.

Лиля Литковская запускает образовательный проект для молодых дизайнеров.