Поиск

Художник Вова Воротньов та засновник \"Схеми\" Слава Лепшеєв запустили бренд одягу

Художник Вова Воротньов та засновник "Схеми" Слава Лепшеєв запустили бренд одягу

Samopal International

Текст: Buro 24/7

Раптом ви шукаєте футболки

Художник Вова Воротньов та засновник рейву “Схема” Слава Лепшеєв спільно працюють над брендом одягу. Вони створюють футболки унісекс із принтами, які переграють ті чи інші популярні назви, знаки або символи. Бренд назвали Samopal International.

“У рамках Samopal International ми вдаємося до дадаїстської гри зі знаками, якими оточена сучасна людина. Використовуючи упізнаваність глобального корпоративного таврування, ми, вандалізуючи це, привносимо фольклорну інваріантність, карнавальне переосмислення і заразом будуємо уніформу нової критичної ідентичності”, — зазначає Воротньов.

Художник Вова Воротньов та засновник "Схеми" Слава Лепшеєв запустили бренд одягу (фото 1)
Художник Вова Воротньов та засновник "Схеми" Слава Лепшеєв запустили бренд одягу (фото 2)

Ми попросили Вову розповісти детальніше про спільний проєкт:

Як пояснюється назва бренду? Чому ви робите одяг під псевдонімом?

Мова не про псевдонім чи власне ім'я на одязі. Просто концепція самопалу і конотації, які дає цей термін, чітко окреслюють те, що ми робимо.

Ви згадали про дадаїстів. Хто з них вам найбільш близький?

Посилання на дадаїзм не варто сприймати буквально в історичному сенсі. Ми апелюємо до певних принципів, які проявлялись як у дадаїзмі, так і в інших явищах (наприклад, панк-культурі). Але якщо говорити про історичний дадаїзм, то мені найближчим є Курт Швіттерс з його ідеєю Merz (залишок від рекламної вивіски Kommerz).

Художник Вова Воротньов та засновник "Схеми" Слава Лепшеєв запустили бренд одягу (фото 3)

Із юридичної точки зору — ок чи не ок використовувати символіку інших брендів? У вас не було із цим проблем?

Варто розрізняти фейкування, підробку від фешн-бутлега. Підробка видає продукт за оригінал. Якщо я нанесу на футболку одного виробника логотип іншого, то це ніяк не стане виробом останнього. Так мало хто робить, бо тут необхідно знайти ідіота, який би цей продукт купив. Ми ж не робимо ані фейк, ані бутлег. Це наш оригінальний вислів. А символіку інших брендів ми використовуємо тому, що це культурний фон, яким ми всі оточені.

Художник Вова Воротньов та засновник "Схеми" Слава Лепшеєв запустили бренд одягу (фото 4)

Яка ваша улюблена футболка?

aASIS

Слава Лепшеєв каже, що робота над футболками була лише питанням часу.  “Мені подобається те, що робить Вова. І Samopal International став логічним продовженням нашої співпраці, до якого ми разом робили вечірки ВОЛОДЯ", — додає він.

Samopal International виріс з власного проєкту Воротньова, який він створював під псевдонімом Володя Самопал. Зараз бренд вийшов на міжнародний рівень.

У планах — розширення асортименту і створення платформи для співпраці з локальними і світовими іменами на базі київського контексту. Samopal International випускатиме кілька колекцій на рік та дропи, які можна буде придбати в онлайн-магазині.

Дивіться також: Художник Вова Воротньов створив футболки в підтримку легалізації медичної марихуани.