Поиск

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі

TSVIT

Текст: Buro 24/7

Продюсер: Марина Сандугей-Шишкіна
Стилист: Юлія Пеліпас
Волосы: Павел Лотник
Макияж: Ольга Остапчук
Фото: Synchrodogs (Таня Щеглова і Рома Новен)

Над арт-проєктом працював фотодует Synchrodogs разом із Юлією Пеліпас

Рік тому у паризькому готелі Crillon відбулася презентація дебютної кутюрної колекції головних уборів Ruslan Baginskiy. Другу колекцію дизайнер представляє в діджитал-форматі, без прив'язки до офіційного модного календаря. 

Бренд представив поетичний арт-проєкт TSVIT — колаборацію з двома талановитими українськими артистами: фотодуетом Synchrodogs і стилісткою Юлією Пеліпас.

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 1)

Кутюрна колекція TSVIT — це культурний експеримент, досвід відновлення забутих технологій виробництва, які вважалися архаїзмами, і їхнє впровадження в сучасність.

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 2)

“Глобальний локдаун дав можливість сповільнитися, озирнутися довкола, дати собі час для пізнання. Мене завжди надихала енергія локальних майстерень, де поколіннями зберігають знання про старовинні техніки. У світі високих швидкостей їм майже немає місця, хочеться зберегти їх артизанальний спадок”, — говорить Руслан.

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 3)

Кожен із семи виробів утілює традиції української культури. Плетена солом'яна маска переосмислює культурні коди XIX та початку ХХ сторіччя, коли однією з найефектніших прикрас нареченої був вінок із залишків врожаю жита.

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 4)

Золоті прикраси, створені у співпраці з брендом Rockah, — це заглиблення в історію скіфів, відомих своєю ювелірною майстерністю. Ще одним джерелом натхнення для Руслана стали роботи волинських майстрів ткацтва — хустинки-намітки.

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 5)

Флористичні мотиви як одні з ключових елементів культури та мистецтва додають колекції символізму і зв'язують традиції із повісткою нового дня. Братки і незабудки, які прикрашають довгу фату, символізують вірність; жовті квіти форзиції — уособлення чистоти і весняного пробудження, якого світ так потребує; вишневий цвіт у декорі солом'яної маски асоціюють із нареченими.

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 6)

Традиційні українські мальви на золотій тіарі створені з перероблених пластикових пляшок як протест проти культури надмірного споживання. Тема ресайклінгу та апсайклінгу — одна з ключових для бренду. Матеріали для колекції шукали, зокрема, на вінтажних аукціонах і секонд-хендах.

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 7)

Ідея єднання людини і природи співзвучна з творчістю фотодуету Synchrodogs, завдяки чому колаборація вийшла дуже органічною. Зйомка кутюрної колекції перетворилась в експедицію найкрасивішими і незайманими місцями країни:

“Працюючи над проєктом, ми хотіли знайти природні локації в дусі бренду, чисті і витончені одночасно. Ми відчули синергію між Ruslan Baginskiy і Synchrodogs: ми такі ж перфекціоністи і не любимо роботу впівсили. Ми працюємо в тому ж напрямку, створюючи продукт, на якому хочеться затримати погляд і який був би по-справжньому красивим, — кажуть фотографи Таня Щеглова і Рома Новен. — Нас дуже надихнули головні убори з нової колекції, особливо підкреслені променями сонця і навколишнім середовищем. Вони мали крихкий і заразом дуже потужний вигляд”.

Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 8)
Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 9)
Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 10)
Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 11)
Мальви, золото і скіфи: Кутюрна колекція Ruslan Baginskiy присвячена українській культурі (фото 12)

До виходу колекції Ruslan Baginskiy створили маску в інстаграмі: вона повторює один із головних уборів — тіару з квітами з переробленого пластику. Героїнями віртуальної кутюрної презентації стали Ірина Шейк, Тіна Кунакі, Жизель Олівейра, Саша Лусс, Віра Брежнєва і Йойо Цao. Маска доступна для всіх #RBgirls.

Смотрите также: 2020-й изменил все. Вот что молодые дизайнеры говорят о будущем моды.