Поиск

Orthodox Chic: Дивіться короткий фільм про постмодерну релігійну архітектуру України

Orthodox Chic: Дивіться короткий фільм про постмодерну релігійну архітектуру України

Сакральні МАФи

Текст: Buro 24/7


Мінікаплиці серед багатоповерхівок

Компанія Minimal Movie Production випустила короткий фільм на честь виходу книги Orthodox Chic видавництва "Основи". Видання з'явиться у продажу наприкінці серпня. Orthodox Chic – це книга про постмодерну релігійну архітектуру в Україні. Автори видання – Олексій Биков, Олександр Бурлака та Саша Курмаз.

У книзі досліджується феномен пострадянської релігійної архітектури, автори осмислюють його соціальний, історичний та політичний контексти. На сторінках книги зібрано фотографії сакральної забудови, які автори збирали впродовж декількох років: від традиційних церков до МАФів та кіосків, які виконують сакральні функції.

Як помічають автори Orthodox Chic, постмодерна релігійна архітектура в Україні проявляється у дивних, а часто й геть шалених формах – це імпровізовані халупи біля станцій метрополітену, великі неокласичні собори або каплиці, споруджені на вершині багатоповерхівки. Такі архітектурні рішення пояснюються тим, що релігійні будівлі в Україні розвивалися у складних та неоднозначних економічних, соціальних та політичних умовах.

У фільмі розповідається історія "мінікаплиці", на місці якої у майбутньому мають побудувати велику церкву. "Отець Петро збирає кошти та подає заяви на дозвіл будівництва Храму святих Петра і Павла вже більше 20 років. Навіть якщо він не досягне своєї мети за життя, його син Павло, також священник, перейме цю роботу на себе. Ця історія – лише одна з десятків подібних, що відбуваються зараз в Україні", – говориться у ролику.

Над фільмом Orthodox Chic працювали режисер Роман Блажан та оператор Михайло Волков. Музику написав Антон Дегтяров. Дивіться, що вийшло:

Стежте також за інстаграмом проєкту:

 

 

 

Смотрите также: "Вход через балкон" – трейлер документалки о самодельных балконах в Украине.

Оставьте комментарий

Больше