Поиск

Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко: У \"Мистецькому арсеналі\" відкрилася виставка \"Український колаж\"

Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко: У "Мистецькому арсеналі" відкрилася виставка "Український колаж"

Із 23 по 27 червня 2021 року

Текст: Buro 24/7

Роботи охоплюють часовий період від кінця 1970-х до сьогодення

У "Мистецькому арсеналі" відкрилася виставка "Український паперовий колаж", на якій представлені роботи сучасних українських митців. Виставка проходить до 27 червня 2021 року в рамках Міжнародного фестивалю "Книжковий арсенал".

Кураторами виставки виступають Євген Карась, Олександр Ляпін та Олег Василенко.

Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко: У "Мистецькому арсеналі" відкрилася виставка "Український колаж" (фото 1)

В експозиції представлено 132 роботи 40 українських художників, серед яких колажі таких митців, як Ілля Чічкан, Микола Кривенко, Олександр Ройтбурд, Микита Кравцов, Сергій Солонський, а також колаж режисера Юрія Іллєнка та інших художників. Роботи охоплюють часовий період від кінця 1970-х до сьогодення.

Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко: У "Мистецькому арсеналі" відкрилася виставка "Український колаж" (фото 2)

Організатори події зазначають, що мета виставки  звернути увагу суспільства на мистецький жанр, який в Україні мало репрезентований, попри той факт, що і молоді українські художники, і представники старшої генерації працюють у сфері колажу, але не виставляють його публічно.

"Колажі, як малюнок та ще деякі розділи мистецтва, не сприймаються як програмні  більше як начерки чи мистецька гра. Також музейна та кураторська спільнота не виокремлювали це як те, що варте особливої уваги. Саме тому ми зробили такий пілотний проєкт, аби зафіксувати український колаж як явище для українського суспільства,  коментує Євген Карась, співкуратор виставки та куратор "Карась Галереї". І додає: — Французьке мистецтво, наприклад, це низка явищ: паризька школа, французький імпресіонізм чи дадаїзм. Тобто нам потрібно створювати чи окреслювати феномени українського мистецтва для внутрішнього споживання та міжнародної репрезентації".

Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко: У "Мистецькому арсеналі" відкрилася виставка "Український колаж" (фото 3)
Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко: У "Мистецькому арсеналі" відкрилася виставка "Український колаж" (фото 4)

На думку ініціаторів проєкту, колаж, як будь-яке візуальне мистецтво, має універсальну мову, що компонує популярні образи й об'єкти міжнародної або локальної культури. Це можуть бути вирізки із журналів, плакатів, постерів. Те, що надає їм нового дихання і нового контексту.

"Це візуальна, інтелектуальна, емоційна і виразна мистецька гра, яка, як будь-яке сучасне мистецтво, говорить про розвиток ідей, мислення, внутрішніх свобод, викликів, розвиток суспільства",  зазначає Євген Карась.

Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко: У "Мистецькому арсеналі" відкрилася виставка "Український колаж" (фото 5)
Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Юрій Іллєнко: У "Мистецькому арсеналі" відкрилася виставка "Український колаж" (фото 6)

Планується, що наступна виставка проєкту "Український колаж" буде більш академічною і зосередиться на дослідженнях колажу доби українського класичного авангарду початку 20 сторіччя, зокрема через колажі режисера Сергія Параджанова, із залученням сучасних українських художників.

 

Дивіться також:

Зустрічайте головні художні новинки до "Книжкового Арсеналу" 2021.

Плани на тиждень: Виставки сучасного українського мистецтва в Києві, які варто відвідати.