Поиск

Жіночі постаті як витвір скульптури: У The Naked Room пройде виставка Віталія Кохана

Жіночі постаті як витвір скульптури: У The Naked Room пройде виставка Віталія Кохана

Circa 2020

Текст: Buro 24/7

Виставка пройде із 13 травня по 12 червня 2021 року

Київська галерея The Naked Room представить виставку Віталія Кохана, яка складається зі скульптур, створених художником у власній майстерні в Харкові протягом останніх трьох років. Виставка під назвою Circa 2020 пройде із 13 травня по 12 червня 2021 року.

Віталій Кохан працює із різними медіа та техніками, але саме у скульптурі найбільш виразно проявляється його мистецька ідентичність. Виставка в The Naked Room вибудовується навколо сюжету жіночої постаті. В експозиції представлені дівочі фігури приблизно однакової форми. Це видовжені тулуби з доволі умовним або, навпаки, нарочито грубим пропрацюванням окремих частин тіла.

Від прадавнього мистецтва до високого модернізму, жіноча постать є одним з найпопулярніших скульптурних жанрів. Кохан використовує скульптуру усвідомлено і ставиться до неї як до "нульової форми", контейнера для цілком іншого мистецького завдання.

Жіночі постаті як витвір скульптури: У The Naked Room пройде виставка Віталія Кохана (фото 1)
Жіночі постаті як витвір скульптури: У The Naked Room пройде виставка Віталія Кохана (фото 2)

Сам автор називає це "незапланованість поставити на рейки". Його скульптури  відкритий експеримент із набуття певним матеріалом варіанту форми, яка має безліч потенційностей.

Жіночі постаті як витвір скульптури: У The Naked Room пройде виставка Віталія Кохана (фото 3)

Саме дослідження матеріалу, його характеру, можливостей та неможливостей стає основною рушійною силою в цій роботі. Художнику однаково цікаво працювати з картоном, бетоном та чавуном поряд з класичними деревом, міддю та бронзою.

Жіночі постаті як витвір скульптури: У The Naked Room пройде виставка Віталія Кохана (фото 4)
Жіночі постаті як витвір скульптури: У The Naked Room пройде виставка Віталія Кохана (фото 5)
Жіночі постаті як витвір скульптури: У The Naked Room пройде виставка Віталія Кохана (фото 6)

Наявність розмаїтих сировинних матеріалів відкриває цей процес й для глядача також, наочно демонструючи різницю між плечем з картону та плечем із дерева, між блиском міді й патини бронзи. Те, що моделями є жіночі фігури, можливо, просто данина традиції  як скульптурній, так і власне модельній.

Дивіться також: Кураторка Лізавета Герман про те, як і для чого вишивають в українському мистецтві.